Viktor Vincze sa posledné obdobie čoraz viac zaoberá životným prostredím a ochranou prírody. V rámci svojej “premeny” sa snaží obmedziť i jazdenie autom, a preto ako jeden z mála známych osobností nemá problém sadnúť si do verejného dopravného prostriedku!

Je všeobecne známe, že využívanie hromadných dopravných prostriedkov je omnoho ekologickejšie než jazdenie autom, najmä ak vo vozidle sedí len jeden človek. Z roka na rok však počet áut na cestách stúpa, čím je naše ovzdušie stále viac a viac znečistené. Viktor Vincze sa tak rozhodol, že chce ísť v tomto smere príkladom.

Namiesto auta MHD

Vzhľadom na to, že má známy moderátor na Instagrame viac ako 50 tisíc sledovateľov, svoj profil sa posledné obdobie snaží využívať na prezentáciu vlastných aktivít, smerujúcich k ochrane nášho životného prostredia.

,,Skúste verejnú dopravu aspoň cez víkend. V sobotu a nedeľu pre väčšinu z nás výhovorky o autách neobstoja – asi nedochádzate 30 km do práce, nevozíte deti do školy a na krúžky, veľké nákupy sú už zrejme za vami. Cez víkend klesá šanca, že MHD bude meškať, nebýva ani preplnená. Mnohí z vás možno verejnou dopravou nešli roky, no za ten čas sa veľa zmenilo k lepšiemu. Wifi, klíma, nové vozidlá. Skúste si aspoň jednu budúcovíkendovú, hoc aj kratučkú cestu za návštevou, do kina alebo na futbal naplánovať MHDčkou,” prehovoril k fanúšikom manžel Adely Vinczeovej, ktorý chce ľudí motivovať k tomu, aby pri premiestňovaní sa v rámci mesta viac využívali MHD.

Viktor Vincze

,,Napríklad ja som tento týždeň zo siedmich dní vysielal šesťkrát, z toho šesťkrát som išiel do Záhorskej Bytrice autobusom a emisie z môjho auta zostali pred domom,” doplnil Viktor, ktorý by mohol ísť príkladom nielen ostatným celebritám, ale všetkým Slovákom, pohŕdajúcim verejnými hromadnými prostriedkami.

Ak autom, tak efektívne

Okrem toho zvykne mladý sympaťák využívať na dlhšie trasy pohodlný vlak, ak však predsa len musí ísť autom, nerobí mu problém vziať so sebou i cudzích ľudí. ,,Zdieľanie áut vo veľkom by pomohlo všetkým – šoférom, ktorým cestujúci prispejú na náklady. Pasažierom, lebo budú rýchlo doma. Mestám a cestám, lebo nebudú upchané. A možno aj duševnému zdraviu všetkých zainteresovaných – cesta s babami bola veľmi inšpiratívna, plná zaujímavých životných príbehov a zábavy,” obľúbený markizák sa s fanúšikmi podelil o zaujímavý zážitok z ciest, kedy vzal z Bratislavy do Liptovského Mikuláša tri neznáme slečny. Viktor, tlieskame ti!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/viktorvincze, tvmarkizaofficial