Adela a Viktor Vinczeovci sa na rozdiel od iných verejne známych párov o svoje súkromie na sociálnych sieťach nedelia. Miesto toho sa zameriavajú na riešenie spoločenských tém, ktoré ich najnovšie dohnali k radikálnemu rozhodnutiu.

Pokiaľ sledujete verejné dianie, rozhodne vám neunikol fakt, že sa televízny redaktor Viktor Vincze pustil do priameho rozoberania závažných tém priamo na svojom súkromnom profile. Po tom, čo si “zobral na paškál” vzrástajúce množstvo emisií, sa spolu s manželkou neudržali a vybrali sa priamo “do terénu”.

Vojna medzi lesníkmi a ochranármi nás s Adel prinútila sa s obomi stretnúť,” priznal známy moderátor pri pohľade na zničené lesy a prírodu. „Zistil som, že za boj nemôžu len “lesnícke svine” ani “ekoteroristickí slniečkári”. Maslo je na hlavách nás laikov,” pohoršoval sa po tom, čo sa známa dvojica pozrela danej problematike bližšie na zúbok.

Okrem verejnosti si Vincze nedával servítku pred ústa ani nad súčasnou vládou – podľa jeho slov s týmto ničením nič nerobí. Celý Viktorov príspevok, ktorý behom pár dní dosiahol viac než 2 tisíc pozitívnych reakcií, si môžete prečítať nižšie!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

View this post on Instagram

❌JA NIE SOM LES🌲 Vojna medzi lesníkmi a ochranármi nás s Adel prinútila sa s obomi stretnúť. Zistil som, že za boj nemôžu len "lesnícke svine" ani "ekoteroristickí slniečkári". Maslo je na hlavách nás laikov, ktorí o lesoch nič nevedia a tvária sa, že áno. ➡️Cieľom lesníkov je les. "Ničia bohatstvo, ktoré nám tu príroda zanechala!" Prd zanechala. Valasi a baníci nás vysekali na pomaly mesačnú krajinu. Les okolo vás takmer určite vysadili lesníci. Podľa inventarizácie z roku 2016 tvoria pralesy len 0,46% výmery lesov. V Tatrách sa ťažilo a sadilo dávno predtým, ako sa z nich stal národ. park. Vďaka lesníkom máme zalesnenú takmer polovicu územia. Tých poriadnych bolí srdce, keď sa smú len prizerať na lykožrútový rozklad Bielovod. doliny, lebo bezzásahový režim. A k holinám. Vo väčšine nevznikajú po hosp. ťažbe, ale po vetre alebo lykožr. a lesník musí zo zákona drevo spracovať. Z laikov ale vyprskne gejzír emócií. Na fotkách z výšky totiž nové stromčeky nevidno. ➡️Cieľom ochranárov je tiež les. No pôvodný, s prirodz. krásami, živočíchmi, štádiami. S vlastným výberom drevín, škodcami, plesňami, machmi aj hubami. Les, ktorý človek nemodeluje, iba pozoruje jeho majestát. Zničil lykožrút Bielovod. dolinu? Na zhnitých základoch vznikne silnejší prales, ktorý lesník nenapodobní. Bez ochranárov by sme nevedeli o tých, ktorí zneužívajú pravidlá, rúbu aj zdravé stromy, ničia pôdu. Asi by sme sa nedozvedeli, že lesníci stupňujú hosp. ťažbu. Tu zas sopka chrlí hnev od správcov lesa. Oba pohľady na les sú v poriadku. Lesníkom dávajú legitimitu stáročia skúseností, ochranárom ju dáva sama príroda. Aký les chceme? Taký, aký máme už dnes vďaka lesníkom aj tam, kde by možno nikdy nevyrástol alebo prirodzený, pôvodný a bez ťažby, hoci sa ho možno nedožijeme? Verejná diskusia sa neodohrala a konflikt sa prehlbuje. K tomu sa pridajú tisícky internetových mudrlantov a téma sa mení na nezmyselný boj dotknutého ega. ❗️20 rokov tu vlády nie sú schopné dotiahnuť zonáciu, kde by sa navždy určilo, čoho sa nedotýkame a kde les spravuje človek.❗️ Oba tábory sú dôležité, lebo obe rozumejú lesom, na rozdiel odo mňa. Oni sú les, nie ja. Dokážeme ich vzájomne rešpektovať?

A post shared by Viktor Vincze (@viktorvincze) on

Zdroj/Foto: Instagram/ViktorVincze