Česká ikona Lucie Bílá je nielen obľúbenou a talentovanou hudobníčkou, ale tiež ženou s obrovským srdcom. Popri rozbehnutom pracovnom kolotoči, množstve vystúpení a účinkovaní v televíznych programoch sa však stíha venovať aj dobročinným aktivitám, na ktoré dokonca sama prispieva.

Lucie je charitatívne činná už dlhé roky, pričom si stihla založiť i vlastný e-shop s cieľom predaja drobných predmetov na účely vyzbierania finančných príspevkov pre choré detičky. Populárnej rockerke so zlatom v hrdle sa v tomto smere podarilo dosiahnuť úspech v podobe skvelého rekordu – keď zistíte v akej kategórii, padne vám sánka.

Lucie Bílá

Lucie Bílá je majiteľkou oficiálneho certifikátu z roku 2013, potvrdzujúceho vytvorenie českého rekordu za najväčší počet ručne uhačkovaných srdiečok. Tieto darčeky sa neskôr predávali v rámci viac ako desiatky koncertov a z výťažku bola poskytnutá pomoc postihnutým deťom.

Slávna speváčka pomáha na úkor voľného času

Uznávaná česká Slávica si na úctyhodný tromf z minulosti spomenula pri upratovaní skrine, kedy narazila na spomínaný obraz. ,,A tak si v divadle upratujem skrinku pred maľovaním v šatni a nájdem poklad. Už viem, prečo ma tak často bolieva krk. Od tej doby som srdiečok uhačkovala ešte päťkrát toľko a anjelikov už ani nepočítam. Ale prehľad mám – 25 invalidných vozíkov a 1 bezbariérové auto,” úspešná tmavovláska si spomína na hmotnú podporu, akej sa zúfalé rodiny aj vďaka jej úsiliu reálne dočkali.

Bílá zároveň vyjadrila úprimnú vďačnosť fanúšikom za ich podporu a záujem o ručne zhotovené produkty. Sú to práve tisíce ľudí, ktorí sa nielenže spojili so speváčkou pre dobrú vec, ale tiež jej prostredníctvom lajkov a množstva pochvalných komentárov za krásne zásluhy vzdali hlboký obdiv.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Lucie Bílá rekord

Lucie Bílá

Zdroj|Foto: Instagram/luciebila