Je to rande naslepo? Alebo vás konečne pozval von váš vysnívaný idol? Či dlhoročný známy, ktorého ste len nedávno začali vnímať úplne inými očami? Nech je ako chce, to prvé rande má v sebe určité neopakovateľné čaro. Tá magická zmes nejasnej nádeje, opatrného očakávania, pochybností, vzrušenia… Bude to len ďalší skazený večer alebo veľká láska? Preskočí iskra? A hlavne… zavolá vám znova?

A v hre je naozaj veľa. Chcete ho uchvátiť, očariť, dostať sa mu pod kožu. Ale ako to urobiť? My vieme! Čítajte ďalej a dozviete sa to aj vy. :)

1. Nebojte sa trápnych chvíľok ticha

Nočná mora každého… chvíľka trápneho ticha na rande. Zo strachu začneme bez rozmyslu hovoriť každú blbosť, ktorá nám napadne. A pritom ticha sa vôbec netreba báť- ticho si môžete krásne vychutnať. Jemne pohlaďte jeho ruku alebo ju rovno vezmite do dlaní. Usmejte sa na neho. Zadívajte sa mu do očí- dlho, skúmavo a hlboko. Jednoducho poskytnite mu pokoj a pohodu. Iste, je dobré mať pripravené aj „záchranné“ témy, ale dajte si s tým načas- minútu, dve… Ak mu nespôsobí rozhostené ticho očividné rozpaky a nervozitu, pokojne čakajte až začne rozhovor on a vy sa len pridajte.

2. Nefňukajte, nechváľte sa

Muži milujú zdravo sebavedomé a sebaisté ženy. Preložené: neznášajú ak od nich čakáte, že budú riešiť vaše komplexy. Náreky typu „Mám v tom veľký zadok?“, „Nemôžem jesť, som tučná!“, „Je krajšia ako ja?“ ich uvádzajú v nemilé rozpaky a väčšina ani nedokáže správne reagovať. Nielenže potom vyzeráte zúfalo a on je znechutený, ale navyše tým úplne zbytočne upozorňujete na svoje nedostatky. Neverili by ste, koľko chybičiek krásy si chlap nevšimne, pokiaľ mu o nich niekto nepovie! Ale pozor! Tu kdesi sa ich predstava o sebavedomí končí. A začnete zoširoka rozprávať, ako sa v práci bez vás nič nezaobíde, ako driete, aby ste mali takú úžasnú postavu, aká ste úžasná kuchárka…. proste čokoľvek, v čom si myslíte, že ste výnimočná, hneď zo seba v jeho očiach urobíte namyslenú kravu- takže zápory zamlčte a klady nechajte nech objaví sám.

3. Chovajte sa ako dáma

Muži moc nemusia útlocitnosť. Majú radi ak sa žena vie postarať sama o seba, vie vtipne a pokojne reagovať na uštipačné poznámky, nepohorší ju neslušný vtip a nerozplače sa, ak sa niekto v jej prítomnosti vyjadruje drsne. Ale akosi sa očakáva, že ONA sama sa bude chovať stále ako dáma. To znamená ŽIADNE vulgarizmy, fyzické útoky či iné asociálne prejavy správania. Na vášnivú bitku dvoch rozzúrených žien (najlepšie v blate a v bikinách) sa dobre pozerá v televízii, ale ktorý muž by niečo také chcel mať doma? A nedajte sa pomýliť. Aj muži (a hlavne takí), čo sami nevedia povedať vetu bez hnusnej nadávky, to u vás tolerovať nebudú.

4. Sľúbte veľa, dajte len nádej

Hlavný dôvod, prečo je teraz s vami, prečo sa s vami rozpráva, prečo vás vôbec pozval na rande je nádej, že si s vami… užije. Nenahovárajte si niečo iné! Snaha dostať ženu do postele je to, čo mužov motivuje, aby jej aj po skončení rande zavolali. Ak sa s ním vyspíte priskoro, túto motiváciu stratí. Netvrdíme, že potom je všetko stratené. Len hovoríme, že prísľub ďalšieho (akokoľvek kvalitného) milovania nikdy nebude tak stimulujúci ako prísľub toho prvého (neznámeho). Na druhej strane, postoj typu: „Ruky preč, mám katolícku výchovu,“ ho okamžite otrávi a on hneď stratí záujem. Vy ho ale musíte presvedčiť, že ste vášnivá (že on vás rozvášnil), ale máte svoje zásady. A len ON ich dokáže prelomiť- možno už nabudúce. Udržať v ňom nádej je to podstatné. Nebráňte sa dotykom, bozkom či inému prejavu fyzickej náklonnosti… Vlastne mu môžete dovoliť všetko… Až na to jedno. :) Nech to už dopadne akokoľvek ON už bude vždy na vás spomínať so slovami „nikdy som po nikom tak netúžil.“

5. Obklopte sa záhadou

Muži ženy nepočúvajú- trpia ich reči len ako nutné zlo na ceste do ich nohavičiek. Úprimne sa budú zaujímať len o to, čo im otvorene zamlčíte alebo odmietnete vyzradiť. Ak budú vedieť, že máte tajomstvo, ktoré nepoznajú, neprestanú na vás myslieť. Pritom stačí vytvoriť len ilúziu tajomstva. Napr. ak sa vás ON zo slušnosti opýta na vašu rodinu či prácu (a vy vidíte, že ho to nezaujíma), poviete niečo v tom zmysle: „to je u mňa trochu zložitejšie, dlhý príbeh. Teraz o tom nechcem hovoriť, možno nabudúce…“ Imidž záhadnej ženy vám pomôže aj pri mnohých nepríjemných situáciach. Ak vás bude tlačiť k jednoznačnému vyjadreniu sa k téme, o ktorej nič neviete alebo ak s ním nesúhlasíte a nechcete sa na prvom rande hádať, povedzte niečo ako: „Takéto veci rozoberám len s ľuďmi, ktorých dobre poznám… Takže, ako ťa môžem spoznať?…“ Či chce alebo nechce, bude zvedavý, čo si o danej problematike myslíte, hoci dovtedy mu to bolo srdečne jedno.

Iste, existuje mnoho prekážok, ktoré môžu prebúdzajúcu sa náklonnosť zničiť hneď v zárodku. Máločo je tak krehké, ako práve začínajúci vzťah. Uvedené rady vám ale výrazne zvýšia pravdepodobnosť, že po TOMTO rande, bude nasledovať ďalšie.

Foto: pixabay.com