Legíny sú univerzálny kúsok do ženského šatníka. Môžete v nich cvičiť, chodiť behať, chodiť do práce či na obchodné stretnutia alebo ísť v nich aj do divadla. Samozrejme, že všetko závisí od toho, ako a s čím ich skombinujete. Tak ako môžete skombinovať zvodné dámske body s elegantnejšou sukňou či už áčkovou alebo obtiahnutou, môžete skombinovať legíny na viacero spôsobov. Viete ako správne nosiť legíny?

 

Legíny s dlhším topom

 Najobľúbenejšia je kombinácia legín s dlhším topom. Na vrch si môžete dať dlhšiu košeľu alebo voľnú blúzku a bude to vyzerať elegantne. Keď si k tomu obujete sandálky alebo elegantné členkové topánky, môžete ísť takto pokojne aj na oficiálnejšiu udalosť. Ale pozor, neprekombinujte to – máte vrch farebný alebo vzorovaný vrch? Potom musia byť legíny jednofarebné. No keď máte top jednofarebný, môžete mať  pestrejšie či vzorované legíny.

Legíny s kratším topom

V zásade sa kratší top ku klasickým legínam neodporúča, pretože sa považuje za vulgárne, keď máte legíny a nezakrytý zadoček. Preto je lepšie nosiť kombináciu topu s kratšou dĺžkou do posilňovne alebo na iné športové udalosti. No keď ste sa rozhodli pre túto kombináciu, mali by ste si vybrať legíny z hrubšieho materiálu, ktoré sa podobajú nohaviciam. Kožené legíny, jeggins alebo látkové legíny.

Čomu sa musíte vyhnúť?

  • Legíny a mikina do spoločnosti nepatria.
  • Legíny s krátkym topom, ktorým vám odhaľuje zadoček, pôsobia vulgárne.
  • Nekombinujte vzorované legíny so vzorovaným topom.
  • Uistite sa, že legíny nepresvitajú a nie je vidno niečo, čo by malo ostať zahalené.
  • Legíny sa hodia iba na určité typy postáv, možno to znie diskriminačne, no je to tak.

Nezabudnite na doplnky

Rozhodli ste sa pre jednofarebný top a jednofarebné legíny? Nezabudnite na doplnky – výraznejší náhrdelník a náušnice, ktoré tento outfit rozžiaria. A ako sa hovorí, najkrajším doplnkom ženy je krásny žiarivý úsmev. A to je stopercentná pravda.