Viete si predstaviť, že by potravinové obaly niesli skutočné názvy toho, čo sa v nich nachádza podľa zloženia? Český dizajnér sa pustil do jedinečného experimentu, ktorým chcel poukázať na to, čo skutočne konzumujeme.

Kupili by ste si zafarbenú vodu, farebný jed alebo toxické trubičky? My určite nie! Český dizajnér Michal Drapák sa pri zostavovaní tejto unikátnej práce, inšpiroval zložením potravín, ktoré bežne konzumujeme. Ich obaly nesú názvy podľa skutočného obsahu balenia.

U českých bratov už istý čas prebieha hon na klamlivé názvy potravín. Isto ich viacero poznáte aj vy. Šunkové chrumky, ktoré okolo šunky ani neprešli, čokoládová pochúťka s minimálnym obsahom kakaa alebo šunková saláma takmer bez mäsa. Bežne konzumujeme neplnohodnotné potraviny zabalené v plnohodnotných obaloch, ale Michal Drapák konečne odkryl ich pravú tvár.

Obaly takýchto neplnohodnotných výrobkov sú pre konzumentov rovnako lákavé ako obaly kvalitných potravín. Markantný rozdiel je však v ich obsahu, ktorý je pred zrakmi kupujúcich skrytý v miniatúrnych písmenkách. Pôvodne myšlienka vytvorenia pravdivých obalov vznikla ako vtip, z ktorého sa mal stať virál. Michal Drapák však vôbec nečakal, že jeho tvorba bude mať taký veľký úspech. Musíme uznať, že sa skutočne jedná o veľmi zaujímavý nápad a dizajn.

image image image
image image image

Foto: Facebook, Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.