Každé ráno vás prebudí jeho studený ňufák, no vy ani poriadne netušíte, koľko má vlastne rokov? Aj keď vás rodičia už v detstve učili, že na každý psí rok pripadá sedem ľudských, nie je to tak celkom pravda. Ako to teda vlastne je?

Verný spoločník, ochranca, maznák, priateľ, ten, čo vás miluje za každých okolností a vždy na vás počká nevyhnutne dlhý čas. Pes je jednoznačne najlepším priateľom človeka, ktorý sa mylne domnieva, že na jeden psí rok v prepočte pripadá automaticky sedem ľudských. Aby sme to uviedli jednoduchšie, podľa mnohých  odhadov je päť psích rokov 35 ľudských, prípadne 10 psích rokov 70 ľudských. Nie je to však celkom pravda!

Pri určovaní veku vášho psa je nutné, aby ste brali do úvahy aj to, akého je plemena či jeho váhu a zdravotný stav. Podľa tabuľky môžete zistiť, koľko ľudských rokov má vlastne váš psík. :)

pes

Foto: Todayifoundout

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)