Po náročnom dni neexistuje nič oslobodzujúcejšie, ako sa zvaliť do nadýchaných, čerstvo opratých perín. Poznáte tie úžasné noci strávené v hotelových izbách, v ktorých vám počas týždňového pobytu chyžná prezlečie posteľnú bielizeň i trikrát? Je to úžasný pocit, však? No robíte to tak často i doma? Že nie?! Prezradíme vám, prečo je to také dôležité.

Každá z vás určite miluje vôňu čerstvo natiahnutej posteľnej bielizne. Ruku na srdce, ktorú z vás však baví jej navliekanie? V ubytovacích zariadeniach to za nás robia druhí a veľmi dobre vedia prečo. Prezliekate si posteľnú bielizeň vo vašej domácnosti iba párkrát do mesiaca alebo len vtedy, keď už je to nevyhnutné? Túto rutinu musíte raz a navždy zmeniť, inak môžete vážne ohroziť svoje zdravie!

Posteľná bielizeň poskytuje ideálne prostredie pre šírenie rôznych kožných chorôb a mykóz. Ľudské telo počas noci vylučuje pot, tekutiny z intímnych partií, moč, sliny, špinu, odumreté kúsky kože a iné nečistoty. Stačí, že sa vám na tele objaví malá ranka, do ktorej z nečistých obliečok môžete naniesť špinu spôsobujúcu infekcie.

Nepravideľné pranie posteľnej bielizne spôsobuje aj znečistenie matracov, v ktorých sa vďaka tomuto zlozvyku rozmnožujú roztoče. A po tom veru netúži žiadna z vás. Perte svoju posteľnú bielizeň každý týždeň a ušetríte si tak nočné mory z roztočov a nepríjemných kožných ochorení.

Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.