Výber zásnubného prsteňa sa nezaobíde bez dôkladného plánovania. Váš partner bude určite zvažovať, aký štýl sa vám bude páčiť a čo je najdôležitejšie, akú sumu je ochotný za prsteň minúť. Koľko by mal stáť tento dôkaz lásky? Táto suma vás určite šokuje. 

Zásnubný prsteň je údajne najdôležitejší šperk, ktorý muž žene vyberá, pretože je symbolom jeho lásky a vernosti. Prsteň sa považuje za kruh bez konca a začiatku, čo znamená, že je nekonečný a večný- rovnako ako vaša láska. Táto romantická symbolika však aj niečo stojí. Pokiaľ váš nastávajúci nie je dedičom miliónového impéria, cena bude jedným z rozhodujúcich faktorov pri jeho výbere.

A koľko treba investovať? Určite ste už počuli o pravidle, že cena zásnubného prsteňa by mala zodpovedať dvom alebo trom mužovým výplatám. Nenechajte sa však zmiasť, toto pravidlo nie je nič iné ako marketingový ťah. V 30. rokoch vytvorila šperkárska a diamantová spoločnosť DeBeers kampaň, v ktorej tvrdila, že zásnubný prsteň by mal stáť mužovu mesačnú výplatu. V 80. rokoch zdvihli čiastku na dvojmesačný plat a na japonskom trhu dokonca nastavili hodnotu na tri mužove výplaty. A dôvod? Firma je známa aj sloganom “Za dve výplaty ukážete vašej budúcej žene, ako bude vyzerať budúcnosť,” alebo “Diamant trvá navždy.” Tým chceli predajcovia poukázať na to, že muž utratí “len” dvoj-trojmesačnú výplatu za niečo, čo je večné.

Táto cena zásnubného prsteňa je, samozrejme, smiešna. Priemerne zarábajúci človek si rozhodne nemôže dovoliť investovať takéto peniaze. Treba dobre zvážiť aj fakt, že so žiadosťou o ruku klope na dvere aj svadba, ktorá so sebou prináša ďalšie výdaje. Nenechajte sa preto spútavať žiadnymi cenovými pravidlami, láska nestúpa spolu s narastajúcou cenou zásnubného prsteňa. :)

Foto: Instagram