Všetko to začalo videom ženy, ktoré sa v priebehu pár chvíľ stalo virálnym. Vyťažená mamička prišla do obchodu, kde namiesto plienok vhodnej veľkosti pre 1,5-ročné dieťa našla iba prázdny regál. Svoje pocity sa teda rozhodla zaznamenať na kameru – vynadala ľuďom, ktorí vykupujú tovar vo veľkom a vzápätí sa horko rozplakala so slovami: „Ako mám teraz prebaľovať svoje dieťa?!”

Päť miliónov zhliadnutí za pár dní – taká je bilancia videa, ktoré nedávno obletelo svet. Väčšina ľudí v zahraničí s Lauren Whitney, autorkou záznamu, sympatizovalo. Tým ostatným odkázala, že mala naozaj ťažký deň. Nielenže pracuje na pol úväzku v kine, ale zo svojho zárobku živí manžela – bývalého vojaka, ktorý v súčasnosti na dennej báze študuje – a ich štyri deti.

„Sme rodina s nízkym príjmom a nemôžeme si dovoliť proste ísť do obchodu a nakupovať vo veľkom. Keď napokon konečne nájdeme peniaze, aby sme si zadovážili potrebné veci a oni v tom obchode nie sú, je to strašne frustrujúce,” posťažovala sa po úspechu videa vyťažená matka.

S podobnými sťažnosťami sa však momentálne v médiách akoby roztrhlo vrece. Sociálne siete pravidelne zapĺňajú nenávistné komentáre a hádky medzi ľuďmi, pričom kameňom úrazu sú v prvom rade lieky. Najmä menej zásobené matky strácajú nervy vo chvíli, keď ich deti ochorejú a v lekárni nie sú schopné nájsť prípravky proti teplote či kašľu, ktoré sú momentálne nedostatkovým tovarom.

Nie každý má pochopenie pre ich problémy – ľudia ich často vysmejú s tým, že by mali mať základné zásoby liekov po celý rok a nie ich zháňať v hodine dvanástej – rovnako ako ho poniektorí nemajú ani pre frustrovanú Lauren. Svoj názor na vec sa rozhodol publikovať aj istý Slovák, podľa ktorého by pre „milé ženy a mamičky” nemalo byť až také zložité vymeniť jednorazové plienky za látkové.

Problém však je, že svoj názor vyslovil ako muž, a tak ho za pár minút zaplavila spŕška nadávok a posmešných komentárov od žien, že ak si to neskúsil, nemá čo vyjadrovať svoj názor na plienky. Našli sa však aj také, ktoré s ním súhlasili.

„Jej dieťa má takmer dva roky! Také veľké dieťa nemá čo mať plienky už tak či tak! Nie tam ešte matka plakať za to!,” rozhorčila sa istá komentujúca. Najmä staršie ročníky žien jej dávali za pravdu, že dnešná generácia mamičiek je príliš pohodlná a lenivá – kedysi totiž bolo úplne bežné, že sa plienky prali a nie po jedinom použití zahadzovali do koša.

Aký je váš názor? Podujali (by) ste sa prať látkové plienky alebo uprednostňujete pohodlnejšie prebaľovanie s jednorazovými výrobkami?

Zdroj: Thesun.co.uk, Facebook/Koronavírus na Slovensku | Foto: Facebook/Koronavírus na Slovensku, Instagram/laurenloveshere, Pixabay, YouTube/NowThis News