Znie to priam neskutočne, no milióny ľudí z rôznych kútov sveta momentálne pred prechádzkami mestom, nakupovaním či vysedávaním po baroch uprednostňujú čas strávený doma s najbližšími. Mnohí síce na výber veľmi nemajú, keďže viaceré krajiny občanom značne obmedzili voľnosť pohybu, no hlavne staršia generácia si túto možnosť volí dobrovoľne. A ako vyzerá domáca izolácia v ponímaní dôchodcov? Možno ostanete prekvapené, ale poniektoré osoby to dokážu parádne roztočiť!

Sally Gilmour a jej manžel Ken majú dávno po 80-tke, čím sa v období šíriaceho sa koronavírusu zaraďujú medzi najohrozenejšiu skupinu obyvateľstva. Obaja manželia navyše trpia stareckou demenciou, no ani nepríjemná diagnóza im nebráni v tom, aby si vzácne chvíle vo dvojici spestrili tým najemotívnejším spôsobom.

seniori

Internet ovládlo dojemné video s nádherným anglickým párikom v pokročilom veku. 86-ročná Sally a 83-ročný Ken nesedia počas karantény s vyloženými nohami na gauči a nesťažujú sa na všetko vôkol seba. Kým šedivá pani predvádza excelentnú hru na klavír, jej veselá polovička ju sprevádza vydarenými tanečnými kreáciami a spevom, pričom v závere nechýba ani láskyplná pusinka.

Mimoriadne roztomilá manželská dvojica z grófstva Cornwall by sa pre všetkých ustráchaných seniorov mohla stať dokonalou inšpiráciou – veď s úsmevom na perách a dobrou náladičkou sa všetky nástrahy osudu dajú oveľa ľahšie zvládať!

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj|Foto: Facebook/BBC West