Ak nemusíte, nechoďte von. Toto síce platí už nejaký čas, avšak momentálna situácia, panujúca na cestách, je neúnosná. Na diaľniciach sa tvoria kolóny, pri ktorých treba počítať aj s niekoľkohodinovým zdržaním, polícia je prítomná na každom rohu a doprava kolabuje. Ide o následok obmedzenia pohybu, platiaceho odo dneška až do 13. apríla.

Ľudia meškajúci do práce, tovar, ktorý mal byť dávno v obchodoch, odpočíva v kamiónoch a kamióny v totálnej zápche – tak vyzerá veľkonočné obmedzenie pohybu v praxi.

Prvá polnočná kontrola.

Už zo zbežného pohľadu sa zdá, že nešlo o najšťastnejšie opatrenie. V momente, keď ho totiž premiér Igor Matovič ohlásil, začali ľudia v panike vykupovať lístky na vlak, prípadne sadať do áut a hromadne sa presúvať po republike. Nehľadiac na hrozbu šírenia koronavírusu si tak Slováci odmietli odpustiť tradičné sviatky v kruhu rodiny.

Na cestách to teda aktuálne nevyzerá práve najružovejšie. Policajné hliadky stoja okrem iných miest na každej hranici okresov a kontrolujú vodičov, kam majú namierené, prípadne ich tiež upozorňujú, aby mali aj v aute nasadené rúško. Výnimkou z obmedzenia pohybu sú cesty do a z práce, na nevyhnutné nákupy, neodkladné vyšetrenia u doktora či na pohreb blízkej osoby.

Jedným z momentálne najviac vyťažených úsekov je diaľnica D1 v smere z Trnavy do Bratislavy, na ktorej vodiči stoja už od Zelenča. Situáciu tu skomplikovala aj dopravná nehoda kamióna s osobným autom.

Zdroj: TV Markíza | Foto: Facebook/Igor Matovič, policiaslovakia, tvnitricka.sk