Každým dňom sme o krôčik bližšie k najkrajším sviatkom roka. Vianoce milujú deti i dospelí, a to nielen kvôli darčekom. Všetka tá atmosféra, rozsvietené ulice a domy a nesmieme zabudnúť ani na vianočné trhy, veď bez vône punču si december nevieme predstaviť.

Koledy, živá hudba, nie príliš vysoký, zato pekne rozžiarený vianočný stromček, blikajúce balóny, predajné stánky, medovníčky, ešte stále vcelku príjemné počasie. Aj takto by sa dali opísať vianočné trhy v našom hlavnom meste. Všetko by bolo v poriadku, keby v jednom zo stánkov nevypukol požiar!

Horieť začalo v jednom z predajných stánkov, z ktorého sa oheň rozšíril na priľahlý murovaný objekt, informuje Prezídium Hasičského a záchranného zboru. V historickej budove sídli poisťovňa, no najhoršie dopadla reštaurácia na prízemí, pričom plamene zasiahli aj cukráreň. Takýto pohľad na námestie je tak už minulosťou.

Zasahovať muselo až 25 hasičov! „Pri udalosti došlo k zraneniu jednej osoby, ktorá utrpela popáleniny na tvári a rukách a je v opatere RZP,“ informuje Prezídium. Ako môžete vidieť na videách nižšie, viacerí ľudia nebezpečenstvo ignorovali a požiar si pomýlili s ďalšou atrakciou, ktorú si pokojne natáčali.

Škody, ktoré pri požiari vznikli, odhaduje majiteľ objektu na viac ako 200 tisíc eur. Presná príčina nešťastia bude predmetom vyšetrovania.

Ako sa pre bratislavskenoviny.sk vyjadrila hovorkyňa magistrátu Zuzana Onufer, magistrát Bratislavy sa od horiaceho stánku dištancoval, pretože jeho majitelia nemali s hlavným mestom podpísanú nájomnú zmluvu. Ak by ju mali, boli by povinní dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy. „Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí budú dnes na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorené. Zajtra by už mali byť opäť otvorené,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.instagram.com/p/BqukQl7AEq2/

A toto z krásnej historickej budovy zostalo

Zdroj: bratislavskenoviny.sk, facebook.com/prezidiumhazz | Video: Instagram/ema_cikesova, facebook.com/prezidiumhazz Foto: Instagram/pure.slovakia, tvnoviny.sk