Každá choroba so sebou do života prináša rôzne ťažkosti, no niektoré môžu z človeka urobiť chodiaceho génia. Londýnčan Stephen Wiltshire má síce autizmus, no práve vďaka nemu získal jedinečnú schopnosť. Jeho fotografická pamäť a priestorová orientácia mu umožňujú nakresliť akékoľvek mesto do každého detailu!

Stephenovi ako trojročnému diagnostikovali autizmus, ktorý výrazne zasahuje do sociálnej oblasti. Do svojich deviatich rokov vôbec nerozprával a žil výhradne vo svojom vlastnom svete. Život s dieťaťom s takouto poruchou dokáže byť náročný, no práve vďaka autizmu získal výbornú fotografickú pamäť a orientáciu v priestore. Svoj výnimočný talent ukazuje v prepracovaných kresbách, v ktorých zachytáva panorámy mesta, no okrem nich rád maľuje aj ľudské portréty.

Predtým, ako sa Stephen pustí do kreslenia, absolvuje let helikoptérou ponad mesto. Jeho scenérie sú prepracované do najmenších detailov a jediné, čo pri tomto akte potrebuje, je papier, ceruzky a svoju pamäť. V zbierke mu už figurujú panorámy známych miest, ako napríklad Tokio, Rím, Dubaj, Jeruzalem, Londýn, Madrid či New York. Stephen sa stal členom Radu britského impéria, ktorý mu udelila kráľovná Alžbeta II. za jeho zásluhy v umení. Musíte uznať, že Stephen je výnimočný človek s výnimočným talentom!

Foto: Facebook | Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Barra
Milovníčka zvierat, poľných kvetov, ezoteriky a dobrých seriálov, ktorá miluje šoubiz a nevšedné témy.