Chcete schudnúť, no nebaví vás behanie či potenie sa v posilňovni? Potom je tu oveľa zábavnejší spôsob, ako „zhodiť“ nadbytočné kilá a ešte sa popritom aj zabaviť. Salsation v sebe spája tanečné pohyby, fitness prvky a vyjadrenie pocitov z hudby.

Názov nového tanečného cvičenia SALSATION fitness je odvodený od dvoch slov. Prvým je slovo Salsa (omáčka), pretože ide o zmes viacerých kultúr, hudobných žánrov i tanečných štýlov (hip-hop, salsa, samba, street dance, reggaeton a iné) a druhým je slovo  Sensation (senzácia, pocit), ktoré vyjadruje to, ako vnímame a preciťujeme hudbu, užívame si zážitok z tanca a akú máme pri tom náladu.

Výhody Salsation fitnessu

Nezáleží na veku – Salsation je určený pre všetkých, bez ohľadu na vek a pohlavie.

Jednoduchosť – Na rozdiel od klasických tanečných štýlov či fitness cvičení, sú v Salsatione pohyby jednoduché a usporiadané do takých formácií, ktoré sú ľahko zapamätateľné.

Efektívnosť – Vďaka tomuto tanečnému cvičeniu, ktoré je navyše aj zábavou, cielene „spaľujete“ kalórie, stávate sa pohyblivejšou, energickejšou a spokojnejšou. Taktiež zvyšujete svoju vytrvalosť, silu a zdravie.

Spojenie zábavy a chudnutia – Výhodou tohto cvičenia je to, že vďaka energiou nabitej hudbe a „vyplaveným“ endorfínom počas tancovania, zabudnete aj na fyzickú záťaž a únavu, ale zároveň svoju postavu pekne vyformujete. Na schudnutie je však okrem cvičenia potrebné aj správne a zdravé stravovanie.

Zabudnite na Zumbu, brušné tance či Pole dance a choďte si zatancovať Salsation :)

Zdroj: salsation.sk | Foto: flickr.com | Video: YouTube