Včerajšia situácia na cestách, ktorá bola reálnym výsledkom chaotických veľkonočných opatrení, vyústila do verejnej slovnej prestrelky medzi koaličnými partnermi Matovičom a Sulíkom. Prostredníctvom sociálnej siete si povykrikovali veci, z ktorých sa dalo ľahko vydedukovať, že medzi nimi dochádza k tvrdým konfliktom názorov. Tieto pohnuté okolnosti využil bývalý premiér Peter Pellegrini. V príhovore Matovičovi odkázal, aby sa spamätal alebo odstúpil!

Že sa situácia s obmedzeniami na hraniciach okresov vymkla spod kontroly, súhlasí asi každý vrátane samotného premiéra Matoviča. No kým koalícia to vidí ako impulz k zlepšeniu, opozícia na čele s Petrom Pellegrinim využíva celú situáciu na to, aby snahy novej vlády verejne vysmiala.

Po včerajšom tvrdom komentári na sociálnej sieti dnes prišiel zo strany SMERu pre zmenu verejný príhovor, v ktorom Pellegrini poučuje Matoviča o tom, ako byť dobrým premiérom.

„Naučte sa žiť s tým, že počas premiérovania zažijete pekné chvíle aj ťažké chvíle. Skúste sa psychicky vzchopiť, aby sme vás nevideli užialeného a slabého, ale aby vás slovenský národ videl ako silného vodcu, na ktorého sa môže spoľahnúť a pri ktorom vie, že keď raz premiér niečo povie, tak to aj platí,” zaťal do živého Pellegrini.

„Chcem normálneho premiéra, na ktorého sa v týchto ťažkých časoch budem môcť spoliehať. A ak sa vám, pán premiér Matovič, zdá, že na základe skúseností z posledných necelých troch týždňov túto funkciu nezvládate, tak prosím… Nemusíte ani prísť do parlamentu a do tridsiatich dní požiadať o dôveru tento parlament. Kľudne to nechajte robiť niekomu, kto si na to trúfne, kto má na to dostatok síl, odvahy a zdravého rozumu,” Pellegrini víťazoslávne zakončil svoju reč.

Všetkým je pritom jasné, na koho nepriamo poukazoval, nakoľko si náhradník Roberta Fica získal veľkú popularitu na konci svojho funkčného obdobia, predstavujúceho zároveň úplný prvopočiatok krízy COVID-19, keď verejne odriekaval dobre napísané prejavy plné sympatií a nádejí pre Slovensko. Mnohí občania totiž uprednostňujú dobrých rečníkov, sľubujúcich im krásne veci, pred menej populistickými politikmi, čo navrhujú opatrenia, ktoré sú síce funkčné, no v praxi nevyzerajú až tak lákavo.

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini | Foto: Facebook/Igor Matovič, Peter Pellegrini