Nie je to tak dávno, čo Marika Gombitová vystúpila ako hosť na koncertnom turné Mekyho Žbirku. Už vtedy bol avizovaný samostatný koncert tejto legendárnej slovenskej speváčky pri príležitosti osláv jej životného jubilea. Ten sa napokon stal skutočnosťou a takto to na ňom vyzeralo!

Mnoho fanúšikov staršej slovenskej hudobnej scény nemohlo uveriť vlastným očiam, keď sa Marika Gombitová v septembri 2016 objavila na koncerte Mekyho Žbirku v Prahe. Vtedy Marika vystúpila na pódiu po niekoľkých rokoch a svojím vystúpením dostala všetkých prítomných fanúšikov do varu. Dnes, o takmer mesiac neskôr, už má Marika za sebou aj svoj dlho očakávaný koncert s názvom “Marika Gombitová a priatelia”, ktorý sa konal v rámci osláv jej životného jubilea.

clipboard04

Koncert “Marika Gombitová a priatelia” sa konal 12.októbra 2016 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Ako hostia sa predstavili napríklad Pavol Hammel, Peter Nagy, skupina No Name či české speváčky Helena Vondráčková a Lucie Bíla. Hostí bolo dovedna 12 a každý zaspíeval po jednej piesni, kým sa na pódium dostala Marika. Skromná Bratislavčanka zaspievala päť sólových skladieb a následne sa diváci dočkali dvoch duetov. Ten prvý bol s Mekym Žbirkom a fanúšikovia si mohli vychutnať skladbu “Nespáľme to krásne v nás”. Zlatým klincom tohto výnimočného večera bol legendárny singel skupiny Modus, skladba Úsmev, ktorú Marika zaspievala (opäť) s Mekym a s Jankom Lehotským.

1

Marika Gombitová a priatelia – Úsmev (naživo)

Video: YouTube.com | Foto: Facebook.com