V sobotu sa v americkom meste Cincinnati, konkrétne v ZOO v Cincinnati, odohral neuveriteľný incident. 4-ročný chlapec preliezol bariéry a spadol do pavilónu opíc, v ktorom sa nachádzala gorila menom Harambe. 17-ročný samec uniesol padnuté a zranené dieťa z dohľadu a malý chlapček bol v jej zajatí 10-15 minút, kým nebola gorila Harambe zastrelená. 

Počas uplynulého víkendu sa v zoo Cincinnati udiala nešťastná dráma, na ktorú doplatila životom gorila Harambe. Na rodičov 4-ročného chlapca i ošetrovateľov Zoo sa okamžite zniesla vlna kritiky a viac ako 70 000 Američanov už podpísalo petíciu, v ktorej žiadajú o potrestanie rodičov dieťaťa. Podľa očitých svedkov sa totiž chlapec niekoľkokrát pokúšal pokoriť bariéru pri pavilóne opíc a spadol tam na základe nedbanlivosti rodičov, ktorí nedozerali na svoje dieťa. Podľa riaditeľa zoo Thayne Maynarda bola situácia život ohrozujúca a uspanie gorily by nemalo okamžitý účinok.

Gorila ukradla dieťa video

Foto: Twitter | Video: Youtube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)