Ewan McGregor, jeden z ambasádorov organizácie Unicef, nedávno navštívil utečenecký tábor v Iraku. Osudy rodín a malých detí ho dojali natoľko, že sa priamo pred kamerou rozplakal.

Známy škótsky herec pomáha, kde sa dá. Podobne ako ďalšie známe osobnosti, aj on navštívil pod záštitou Unicef utečenecký tábor v irackom meste Debaga. Ako prezradil, na to, čo v tábore plnom rodín a detí videl, v živote nezabudne. Dokonca ani pred kamerami nedokázal profesionálny herec ovládnuť plač a zhrozenie nad situáciou v danej oblasti a jej dopadom na tisícky nevinných ľudí. „Stretol som tu rodiny s malými deťmi, ktoré mi povedali, že nezáleží na tom, že ich dom je zbombardovaný, že dediny sú zničené. Najpodstatnejšie je, že sú spolu. Ich osudy sa ma nesmierne dotkli a zanechali ma vo veľkom smútku. Nezabúdajme, že sú to ľudské bytosti, presne také isté ako ja a vy,“ emotívne dodal Ewan McGregor.

 

#Repost @unicef_uk (via @repostapp) ・・・ “One girl I met called Mirna told me how her family slept in a disused, half-constructed shopping mall for over a year. The community donated food, clothes and supplies to her family and really came together to welcome displaced people. This act of humanity should be replicated everywhere, especially on our own doorsteps. It’s up to us to tell our friends, our neighbours and our governments that refugees are welcome.” – Our ambassador, @mcgregor_ewan on his recent visit to ‪#‎Iraq. He met Mirna, 10, who fled her town near Mosul with her family when conflict erupted in 2014. Mirna is very passionate about children’s rights and dreams of becoming a lawyer and a teacher one day. To help her achieve her dream and make sure she never loses #hope, @unicef_iraq supports Mirna through school. 📚💙📸 Siegfried Modola

A post shared by Ewan McGregor (@mcgregor_ewan) on

 

Foto: Youtube, Instagram | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Katarina J.
Číta Murakamiho, počúva Morriconeho. Miluje kultúru, online marketing. A hlavne svojho psa.