Buď ho milujete alebo je vám z neho zle. Morské príšery s ryžou obalené v chaluhe, inak známe aj ako sushi. Dvaja mladíci sa rozhodli porovnať kvalitu tejto exotickej pochúťky s jej cenou. 

 

Sushi Stop: $ 2,95 – $ 6 (2,63 € – 5,36 €)

Mladí muži najskôr zavítali do reštaurácie Sushi stop v Los Angeles, v Kalifornii. Priemerná cena sushi sa v nej pohybuje od 2,95 do 6 dolárov za chod. Samotný šéf každý deň vstáva o 4 ráno a ide na rybí trh, kde povyberá tie najlepšie kúsky a následne ich aj sám poroznáša do každej prevádzky. Týmto spôsobom sa mu darí držať vysokú kvalitu jedla a nízku cenu.

Najprv si dali tuniakové Nigiri za 4 doláre.

1

Neskôr ochutnali aj Ostrú mušľovú rolku. Za 2,95 dolárov sa to inak ako krádež nazvať nedá…

2

Hamasaku: $ 10 – $ 25 (8,93 € – 22,32 €)

Druhá v poradí bola reštaurácia Hamasaku, taktiež v Los Angeles. Najete sa tam za 10 až 25 dolárov. Šéf vraví, že v tomto biznise iba začína a vraj sa mu venuje len 16 rokov… Ľudia si myslia, že sushi je celé len o rybe, veľmi dôležitá je však aj ryža. V tejto reštaurácií používajú druh ryže nazvaný haiga mai.

Nigiri tanier stál 18 dolárov a ochutnávači sa rozplývali nad mixom jeho chutí.

4

Potom im šéf priniesol špecialitu kuchyne, Cajunskú krabiu rolku v cene 18 dolárov.

5

Sasabune: priemernú cenu neuvádzajú

Poslednou reštauráciou bola prevádzka Sasabune sídliaca v Glandale, v Kalifornii. Muži si dali Omakase, čo je viacchodový doslova zážitok, jedlá vyberá samotný šéf a pripravuje ich pred vašimi očami. Cena sa vypočíta na konci, v tomto prípade to bolo 250 dolárov.

Okrem iného mali muži na tanieri aj tieto dobroty:

6

7 9 8

10

Vyhodnotenie

Keith si vybral najlacnejšiu variantu, Sushi Stop. Za tú cenu ide o skutočne neskutočné a ako sám hovorí, na obed by tam rád chodil častejšie. Steven sa zas zaľúbil do Sasabune, ktoré je možno drahé, ale v živote nemal podobnú skúsenosť. Hamasaku ostalo bez medaily, ale ich krabie rolky očarili oboch kamarátov.

Video:

Zdroj/Foto: YouTube