Viete si predstaviť niečo ešte nechutnejšie, ako malé potvory, ktoré sa vám hýbu vo vlasoch na pokožke vašej hlavy? Drvivej väčšine ľudí z toho príde nevoľno, no ak niečo podobné uvidíte aj zblízka, nenechá vás to chladnou už ani na minútu. Čo sa však stane v prípade, že sa na tento problém jednoducho vykašlete a hmyz si necháte veselo nažívať vo vašej ,,korune krásy” bez jediného zásahu? 

Po internete začalo kolovať video zachytávajúce mexické dievčatko, ktoré si nechalo vo vlasoch veselo parazitovať nepríjemné vši. Aj keď bolo zo začiatku k svojmu problému ľahostajné, nečakalo, že to zájde až tak ďaleko. Tieto malé potvory jej hlavu doslova premohli. Video, ktoré zobrazuje udomácnené parazity, je priam nechutné a pravdepodobne z neho príde každému bežnému človeku skutočne zle.

Vši ako také nie sú pre ľudí nebezpečné, avšak dokážu podráždiť pokožku hlavy a znepríjemniť život. Tieto parazity neprenášajú žiadne ochorenia, avšak tým, že sajú krv, ostávajú po nich svrbivé ranky. Následne po ich rozškrabaní môže vzniknúť infekcia alebo ekzémy. Šíria sa najmä medzi malými deťmi v školách a škôlkach, najčastejšie ich rozpoznáme tým, že vo vlasoch nájdeme hnidy (vajíčka). Zbaviť sa ich treba určite čo najskôr rôznymi dostupnými prípravkami – sprejmi, šampónmi, hrebeňmi.

Dievčatko má hlavu plnú vší

Zdroj: Youtube.com