Jedno známe múdro hovorí, že netreba ľudí súdiť podľa vzhľadu. Príkladom je aj príbeh muža, ktorý v jednej minúte šokoval doslova celý svet. V dnešnej dobe už nie je také prekvapujúce, ak vidíte hrať na ulici rôznych umelcov. Keď sa však vo floridskom meste Saratos za piano posadil zúbožený bezdomovec a ukázal, aký obrovský talent sa v ňom skrýva, návštevníci nevedeli skryť svoje dojatie a obdiv.

Skromne sa posadil za maľované piano a pohotovo zahral skladbu od americkej rockovej legendy Styx. Práve touto piesňou sa dostal do povedomia tých správnych ľudí, ktorí mu navždy pomohli zmeniť jeho život. Tento, dovtedy neznámy umelec sa volá Donald Gould a jeho talent sa nezrodil zo dňa na deň. V minulosti bol Donald hudobníkom americkej námornej pechoty a okrem piana vie hrať aj na klarinet.

Po niekoľkých stratách zamestnania a po smrti jeho manželky prepadol umelec smútku a depresii. Syna mu vzali sociálni pracovníci a po všetkých udalostiach sa hudobník ocitol na ulici. Jeho umelecký počin natočil dobrovoľník, ktorý video zverejnil na internete. Po niekoľkých miliónoch zhliadnutí sa ľudia rozhodli vyhlásiť verejnú zbierku, aby mal umelec kde bývať. Dnes má okrem bytu svoje vlastné auto a chce dokončiť štúdium hudby, ktoré pred rokmi kvôli nedostatku financií ukončil. Jeho najväčším snom bolo nájsť svojho dnes už dospelého syna, čo sa mu podarilo. Boli to práve adoptívni rodičia, ktorí Donnymu ukázali video jeho biologického otca a dali mu tak možnosť spoznať ho aj osobne.

,,Stále hovorím ľuďom, že mám väčšiu šancu vyhrať v lotérií 100 miliónov, ako prežívať to, čo sa mi práve deje,“ hovorí s úsmevom. ,,Vždy snívajte vo veľkom,“ dodáva.

Dnes už úspešný hudobník stále navštevuje miesto na ulici, kde sa jeho život radikálne zmenil. Tentokrát však učí mladých chlapcov hrať na piane a robí to s veľkou radosťou. Jeho príbeh inšpiroval mnohých ľudí.

Dnes má jeho video takmer 30 miliónov zhliadnutí. Dva mesiace po jeho zverejnení na internet dostal Donald Gould príležitosť zahrať národnú hymnu na futbalovom štadióne.

Zdroj: wfla.com | Video, Foto: Youtube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Juliana Z
Rada píšem o zaujímavých veciach a ľudoch, ktorí si zaslúžia byť v povedomí iných. :)