Video v článku zobrazuje všedný deň na jednej z japonských škôl. Po jeho zhliadnutí sa dozviete, ako funguje tamojší školský systém a čomu všetkému sa študenti učia už od útleho detstva. Zaručujeme vám, že budete viac než milo prekvapené! :) 

Mnoho ľudí poukazuje na to, že žijeme v zlej dobe. Materializmus, zhon, ohováranie, závisť, rozmaznanosť či neúcta, sa stali bežnou súčasťou našich životov. Bojujeme s tým každý deň bez toho, aby sme vedeli, kde sa vlastne stala chyba. Nasledujúce video patrí k tým počinom, ktoré majú potenciál otvoriť ľuďom oči. Krásne video zachytáva bežný deň na jednej z japonských škôl a zobrazuje výchovu detí, z akej by si nejeden z vyspelých štátov mal brať príklad. V Japonsku je na viacerých školách zvykom, že študujúce deti sa pravidelne striedajú pri pomáhaní v kuchyni a následne obsluhujú svojich spolužiakov. Ako môžete vidieť vo videu nižšie, deti sú už od malička vedené k tomu, aby dodržiavali správne hygienické návyky pri práci s jedlom, aby vedeli pomáhať a v neposlednom rade, aby si vedeli uctiť a vážiť obetavú prácu iných ľiudí. Vo videu sa nachádzajú anglické titulky, ale v prípade, že nie ste v anglickom jazyku dosť zbehlá, nemajte obavy. Hlavnú myšlienku tohto videa pochopíte aj bez slov. :)

Video: YouTube | Foto: Depositphotos.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)