Pripravili sme pre vás tému na pokračovanie, ktorá sa bude zaoberať najkrajším sviatkom roka. Budeme sa snažiť poskytnúť vám také rady, že tento rok pre vás Vianoce budú naozaj symbolizovať rodinnú pohodu a nie osobný bankrot. Čo majú radi vaši blízki viete najlepšie vy, ale my vám prinášame všeobecné tipy na darčeky, ktorými nič nepokazíte.

 

Rodičia

Naši rodičia sú ľudia, ktorí si toho preskákali v živote už veľa, čiže ich nemáme čím až tak prekvapiť. Ak však v ich tvári tento rok chcete vidieť úprimnú radosť, doprajte im pokoj a oddych. Poukážka na masáž alebo prípadne na kozmetiku je určite ten správny relax, ktorý môžete blízkym darovať za dostupnú cenu.

Partner

Vy svojho drahého poznáte najlepšie a určite viete, za čím mu srdce piští, avšak jemu aj vám najviac prospeje čas strávený spolu. Doprajte mu pod stromček nejaký spoločný víkendový pobyt a sama potom uvidíte, aká dobrá voľba to bola. Môžete staviť na klasický wellness, ale verte, že ho poteší aj akčná lyžovačka. Fantázii sa medze nekladú.

2

Deti

Najväčším milovníkom sviatkov sa darčeky prispôsobujú podľa veku. Starších chlapcov potešia počítačové hry, dievčatá zas vkusná kozmetika. No a najmenším budú žiariť očičká už len kvôli tej čarovnej atmosfére a blikajúcemu stromčeku. Obdarujte ich peknou rozprávkovou knihou. Nielenže sa vám postará o rozprávku na dobrú noc, ale je aj skladnejšia, ako napríklad lego, ktoré by ste z tej zeme aj tak museli zbierať vy.

Súrodenci

Vyrastali ste s nimi a odmala boli vaši najväčší spojenci aj nepriatelia. Nachádza sa medzi vami akési puto z detstva, ktoré nevymažú ani roky dospelosti. Ak vám teda inštinkt v obchode napovie, že takáto šatka by sa páčila vašej sestre, alebo že tamtá lampa by potešila vášho brata, počúvnite ho. Doplnkom do bytu alebo nejakým módnym kúskom nič nepokazíte (a ak náhodou áno pripomeňte im, že to bolo darované z lásky).

5

Priatelia/ Kolegovia

Táto kategória je špecifická vašim vzťahom k danému človeku. Základným a osvedčeným pravidlom je nič nesiliť. Kamarátku poteší príjemná vonná sviečka a kolegovi zas urobí radosť nejaké pekné ťažítko či pero. Ak však chcete niekoho obdarovať len preto, lebo máte pocit, že musíte, nerobte to. Radšej mu s úprimným úsmevom poprajte pekné sviatky, než by ste mu mali s pretvárkou niečo darovať. Aspoň raz za rok to skúsme s našimi citmi myslieť vážne a byť ústretoví voči druhým.

Foto: Pixabay, giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alžbeta
Volám sa Alžbeta a medzi moje najväčšie záľuby patrí písanie :-) Okrem toho mám rada cestovanie, čítanie, hudbu a mierne aj šport ;-)