Prýštec najkrajší je vo vianočnom období určite súčasťou viacerých domácností. Táto ozdobná ruža dokáže kvinúť naozaj dlho, keď sa dodržia úplne jednoduché podmienky. Ako sa o rastlinku správne starať, prezradili odborníci z relácie Nová záhrada.

Okrem krásne vyzdobeného stromčeka nechýba počas zimných dní vo viacerých príbytkoch ani vianočná ruža, ktorá zútulní každý domov. Prýštec najkrajší je väčšinou červenej farby, ale poznáme aj odrody ružové, biele, oranžové či fialové.

vianocna ruza

Obľúbená rastlina je pomerne nenáročná na starostlivosť. Čo by však jej majitelia mali vedieť, je, že ju nemôžu preliať. Samozrejme, ozdobná bylina potrebuje vlahu, ale iba miernu. ,,Nesmie na ňu svietiť ani priame slnko a nesmie byť ani v tieni, ideálne je rozptýlené svetlo,“ radí profesionál z Novej záhrady.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Netreba ju presádzať ani strihať, stačí ju len poliať,“ vysveteľuje František Laššák. Keď ruža odkvitne, mala by sa skrátiť asi o jednu tretinu a položiť na teplé svetlé miesto a nezabúdať na vodu. Ak dodržíte tieto zásady, budete sa z nej tešiť určite aj budúce sviatky.

Zdroj/Foto: joj.sk, Facebook/Nová záhrada, Kulla