Vianoce sú pre mnohých spojené so stresom, tak ako každodenný život a práca. K bežným povinnostiam však v predvianočnom období pribúdajú aj ďalšie. Všetko stihnúť pripraviť, upratať, kúpiť darčeky. Pôvodné ,,sviatky pokoja” sa postupom času zmenili na maratón nakupovania.

Časy, keď sme verili na Ježiška a na zázraky sú preč, ale to neznamená, že nemôžeme obnoviť čaro Vianoc a užiť si ich s tými, na ktorých nám záleží.

lights

Úprimne, čo si pamätáte z minulých Vianoc? Rozbaľovanie darčekov pod stromčekom alebo ľudí, ktorí boli okolo vás? Šťastné tváre a radosť detí alebo naháňanie sa za darčekmi? Svetlá a výzdoba alebo preplnené obchody a cesty? Ostali vám v pamäti  milé slová a gestá alebo to, koľko krabičiek a balíčkov ste si otvorili a koľko koláčov zjedli?

Vianoce III

Tu je niekoľko myšlienok, ktoré vám pomôžu zvládnuť Vianoce v pokoji a ukážu, ako si vychutnať pravú sviatočnú atmosféru. Niekedy stačí naozaj málo.

Vianoce nie sú o otváraní darčekov, ale našich sŕdc. (Janice Maeditere)

Príliš veľa myslíme a príliš málo cítime. (Charlie Chaplin)

Vianoce nie sú niečo, čo trvá večne. Je to kus domova, čo nosí každý vo svojom srdci. (F. Stark)

Kto miluje, ten chce darovať seba samého.  (Ján Pavol II.)

Vianoce sú láska. Zakaždým, keď ľúbime, keď darujeme, sú Vianoce. (Dale Evans)

Sú chvíle, kedy ti život daruje momenty nečakanej krásy (Fabio Volo)

Vianoce sú tým, čím si ich urobíme. Môžu byť plné stresu a rozčuľovania, uponáhľané a nervózne alebo môžu byť plné vôní, farieb, chutí, zážitkov, stretnutí, lásky a radosti. Záleží iba na nás.

Zdroj: Pinterest.com