Jedna z najznámejších ruských rozprávok sa stala doslova tradíciou v mnohých slovenských rodinách. To, či Mrázik z roku 1964 dostane náhlu stopku vo vysielaní rovnako ako iné žánre z ruskej kinematografie, je známe už dnes.

Po ohlásení vojny medzi Ruskom a Ukrajinou sa viacero slovenských televíznych staníc rozhodlo pre radikálny krok. Ako podporu ukrajinskej strany náhle stopli vysielanie ruskej kinematografie, a tak by ste napríklad ikonickú rozprávku Máša a medveď hľadali v programe len márne.

Práve preto mnohých divákov zaujíma fakt, či sa tento rok dostanú na obrazovky legendárne vianočné hity, ako napríklad Mrázik. Bez neho si väčšina slovenských domácností nevie Štedrý večer ani predstaviť, keďže sa v našich obývačkách objavuje pravidelne už od nepamäti.

Viacerých určite poteší malé odhalenie vianočného programu lídra televízie Markíza. Tá podľa informácií magazínu Mediaboom.sk obľúbené ruské rozprávky zo zaužívaného vysielania vynechať neplánuje, a to nielen v prípade Mrázika, ale i snímok, ako Legenda o drakovi či Rozprávková cesta koníka Hrbáčika. 

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

V prípade konkurenčnej stanice TV JOJ je situácia komplikovanejšia – zdá sa, že väčšina ruskej kinematografie bude presunutá práve na vedľajšiu stanicu JOJ Plus, kde si budú môcť diváci pozrieť napríklad animák Snehová kráľovná.

Zdroj: Mediaboom.sk | Foto: Pixabay, Twitter