Narodenie dieťatka by malo pre každú ženu predstavovať ten najkrajší zážitok v živote, obzvlášť keď na svet privedie zdravé a krásne bábätko. Bezbranný anjelik po prvých minútach s mamičkou poputuje na novorodenecké oddelenie, kde by naň mal dozerať odborný personál – nie vždy je ale realita taká ružová, ako by sme si priali!

O veľmi nepríjemnú skúsenosť sa s denníkom Nový čas podelila sklamaná Slovenka Veronika, ktorá len pred pár dňami porodila malého Jurka. Chlapček zavítal na svet v nemocnici svätého Cyrila a Metoda v Bratislave a už pár hodín po narodení musel čeliť nečakaným ťažkostiam.

novorodenec
Ilustračná fotka

Keď totiž sestričky mladej mamine jej poklad deň po pôrode priniesli na izbu, nemohla uveriť vlastným očiam. Jurkova tvár bola takmer celá posiata červenými vyrážkami, pričom brunetka bola okamžite presvedčená, že krehkú pokožku bábätka dobodali komáre. „Na druhý deň mi ho vrátili celého doštípaného, vôbec tam neboli sieťky na oknách,“ sťažuje sa nahnevaná Slovenka.

Po jej výčitkách sa údajne personál nemocnice pokúsil situáciu urgentne vyriešiť, no nie príliš najšťastnejším spôsobom – na novorodeneckom oddelení vraj lekári použili chemické postreky proti komárom, ktoré sú podľa názoru rodičky pri deťoch viac ako nevhodné.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Kritická situácia v pôrodnici sa, bohužiaľ, začala riešiť až po medializácii prípadu doštípaného Jurka. „Aktuálne je v celej Nemocnici sv. Cyrila a Metoda realizovaná výmena okien, s tým súvisí aj montáž ochranných sietí, ktoré budú postupne montované na okná. Na novorodeneckom oddelení bude montáž všetkých ochranných sietí dokončená v priebehu tohto mesiaca,“ prisľúbila hovorkyňa nemocníc Eva Kliská.

Tvár novorodenca po ataku komárov nájdete —TU—

komár

Zdroj: Cas.sk | Foto: Pixabay.com