Veronika Cifrová Ostrihoňová sa čoskoro stane mamičkou. Známa televízna redaktorka tak spolu s moderátorom Matejom Sajfom Cifrom prežívajú šťastné obdobie a pripravujú sa na úlohu rodičov. Avšak predsa len sa našlo niečo, čo už dnes sympatickej blondínke na čele vyvoláva vrásky!

Tehotenstvo vôbec nie je prechádzka ružovou záhradou. Pokiaľ patríte medzi hŕstku šťastných žien, ktoré netrápia neustále nevoľnosti, musíte čeliť niečomu, na čo vás nikto vopred nepripraví – reakciám zo strany vášho okolia!

Veronika sa preto už po pár mesiacoch očakávania rozhodla prehovoriť o tých skutočne najotravnejších stránkach tehotenstva. „Ja by som slovo “tehuľky” zakázala používať zákonom. Načo robiť z tehotných žien homogénnu skupinu pod infantilným a, úprimne si povedzme, hlúpym názvom?” Zamýšľala sa spočiatku.

Ostrihoňová však nie je jediná známa tvár, ktorej daná prezývka naháňa doslova zimomriavky. S týmto označením “urputne bojuje” aj herečka Kristína Tormová, čakajúca už svoje tretie bábätko. „Bála som sa, že ma niekto osloví tehuľka. Toto slovo je tak antikoncepčné, že ak sa raz prestanú rodiť deti, bude na vine strach z “tehuľky”,” uvádza vo svojom vlogu o materstve.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Iritujúce oslovenie ale nie je jediná vec trápiaca známu redaktorku. Veronika okrem tohto “antikoncepčného slova” upozornila aj na jazyk meniaci sa ženám po tom, čo im tehotenský test ukáže dve paličky. „Snažilky. Kojíte? Kopkáme. Už ste tehotní?” Napodobňovala reč niektorých žien, ktoré v bežnej konverzácii a každom slove používajú množné číslo.

Ako vrchol rebríčka uviedla budúca mamička aj moment, kedy sa rozhodnú cudzí ľudia chytať žene v druhom stave narastajúce bruško bez toho, aby sa vopred spýtali na “povolenie”. Veronika však na záver nezabudla vyzdvihnúť fakt, že sa jedná len o zábavu a v žiadnom prípade nechcela uraziť ženy používajúce frázy uvedené vyššie.

Foto: Instagram/VeronikaOstrihonova, Kristina.Tormova, Facebook, Pixabay.com