Ďalšie finálové kolo speváckej šou SuperStar bolo plné prekvapení. Česko-Slovenské piesne nepriniesli úspech mnohým súťažiacim, ktorých porota rozhodne nešetrila. Svetlou výnimkou bola Tereza Mašková, ktorá skladbou „Vyznanie“ od Mariky Gombitovej vyrazila dych nielen divákom za televíznymi obrazovkami, ale aj samotnej porote.

Pravým opakom bol Petr Borkovec, ktorý sklamal väčšinu fanúšikov. Na pódiu pôsobil akoby bol v súťaži z donútenia a po vystúpení prezradil, že pesnička, ktorá mu bola pridelená, sa mu vôbec nepáči.

Zrejme práve jeho očividné znechutenie odradilo väčšinu hlasujúcich a Petr nedostal dostatočné množstvo hlasov na postup. Zachránilo ho však rozhodnutie porotcov, ktorí sa rozhodli udeliť mladému spevákovi divokú kartu a tým dostal druhú šancu. Toto rozhodnutie však väčšina Slovákov a Čechov nepochopila a na internete sa z ich strany objavuje množstvo kritiky. 

Na danú situáciu sa rozhodol zareagovať samotný Borkovec, ktorý sa verejne ospravedlnil za svoje správanie počas nedeľného večera: „Mrzí ma, že som vás sklamal, ale s výberom som nebol spokojný a nejako som nechcel prijať skutočnosť, že pieseň „Dotknu se ohňe“ od skupiny Lucie budem musieť spievať, čo je zlý neprofesionálny prístup. Som rád, že napriek tomu mnoho z vás poslalo hlas.

Foto: Instagram