Sociálnou sieťou sa v týchto dňoch šíri prosba o pomoc rodiny, ktorej malá dcérka bojuje o život. Hoci rodičia vedeli, že ich po narodení čakajú ťažké chvíle, svojho bábätka sa nevzdali a rozhodli sa o ňu bojovať. 

Rodina, ktorá momentálne zažíva asi najhoršie dni svojho života, sa rozhodla o pomoc požiadať nielen priateľov a známych, ale aj ľudí, ktorých nepoznajú. Malé dievčatko Emanuelka sa narodila 18. januára 2018, no už v prvé dni svojho života si musí prechádzať peklom. Podľa slov jej otca sa narodila s vrodenou poruchou srdiečka – bez priehradky, pričom sa táto diagnóza oficiálne volá jednokomorová porucha. Lekári o tomto probléme vedeli už počas tehotenstva, no rodičia sa svojej dcérky nevzdali a povedali si, že o jej život budú bojovať zo všetkých síl.

Už po pár dňoch od narodenia absolvovala táto malá bojovníčka prvú operáciu v Detskom kardiocentre na Kramároch, kde jej lekári pomáhajú neuveriteľným spôsobom. Ani odborníci však po zákroku, ktorý prebehol dobre, nezabránili komplikáciám, ktoré prišli neskôr. Emanuelku museli súrne pripojiť na prístroje, ktoré nahradili činnosť jej srdiečka. Rodičia ihneď rozbehli akciu, prostredníctvom ktorej hľadajú vhodných darcov krvi, čo by im neuveriteľne pomohlo ich dcérku zachrániť. Nájsť darcov nie je až také komplikované, no v ich prípade je to veľmi ťažké, pretože Emanuelka má vzácnu skupinu A Rh negatív.

Dievčatko je momentálne vďaka darcom, medzi ktorými sú aj neznámi ľudia, mimo ohrozenia života. Svoj boj však stále nevyhralo, a preto je preň táto vzácna tekutina nesmierne dôležitá. Rodina prosí ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť darovaním vhodnej krvi, aby tak urobili v akejkoľvek nemocnici na Slovensku, stačí ak nahlásia meno Emanuela Stanová. Rodičia veria, že aj vdaka darcom a modlitbám ľudí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, sa podarí ich malinkej prežiť. Otec dievčatka verejne ďakuje všetkým ľudom, ktorí im v týchto zlých časoch pomáhajú a darujú pre ich dcérku krv.

,,Sme veľmi vďační všetkým, ktorí darovali krv, ktorí sa za ňu modlia a zaujímajú. Dúfame a veríme, že vďaka tejto širokej podpore to zvládne. Emanuela je momentálne mimo ohrozenia života, ale aj vzhľadom na jej situáciu sme si uvedomili, aké dôležité je, aby ľudia, ktorí môžu, darovali svoju krv – kedykoľvek je to len možné. V DKC, ale aj na celých Kramároch či v iných slovenských nemocniciach, ležia desiatky detí a stovky ľudí, ktorí potrebujú darovanú krv na záchranu svojho života a obnovu svojho zdravia.”

Zdroj/Foto: PS/freepik