Jeden, dva, sto, hrubšie či tenšie. Zapletené copy zrejme nikdy nevyjdú z módy, avšak posledné roky zažívajú doslova boom, a to najmä s príchodom teplejších mesiacov. Svoje o tom vie aj talentovaná kaderníčka Betka, ktorá sa v rámci práce ako jedna z mála na Slovensku špecializuje práve na obľúbené vrkoče rôzneho druhu.

Betka pochádza z dedinky pri Brezne, avšak po skončení strednej školy sa usadila vo Zvolene, kde ju navštevujú dievčatá z celého Slovenka, a to s jediným cieľom – aby si domov odniesli krásne zapletené copíky.

Biznis rozbehla vďaka sestre

21-ročná slečna sa so zapletaním zoznámila na strednej, kde sa postupne učila na cvičnej hlave a, samozrejme, kamarátkach. ,,Ku zapletaniu copov s kanekalonom má ,,dokopala” moja sestra asi pred 4 rokmi, ktorá to taktiež chcela vyskúšať. Neostávalo mi teda nič iné, ako sa to naučiť. Našťastie, nerobilo mi to nejaký problém, keďže rada skúšam a učím sa novým veciam,“ prezradila nám sympatická kaderníčka, ktorej zapletania niekedy trvá až neuveriteľných sedem hodín. ,,Záleží od náročnosti, kvality, hustoty a dĺžky prirodzených vláskov. Najkratšia doba pletenia je bez kanekalonu, takže iba zo svojich vláskov a trvá to 10 – 20 minút, podľa náročnosti,“ dodala.

Len pre ozrejmenie – kanekalon je syntetické vlákno, ktoré sa pletie do vlasov. Má veľmi veľkú škálu farebných odtieňov, takže zákazníčky vraj majú niekedy problém vybrať si ten „pravý orechový“. Dámy však častokrát neváhajú ísť ani do poriadnych šialeností. ,,Jedna baba si dala moje obľúbené afro COPY a chcela neónové farby – modrú a žlto-zelenú.“

Najväčší úspech je spokojná zákazníčka

Napriek tomu, že sa Betka súťaží veľmi nezúčastňuje, má za sebou jednu, kde získala parádne štvrté miesto. ,,Neberiem súťaže ako ,,ukazovanie” alebo súťaženie v tom, kto je lepší. Každý sme iný, každý máme svoj štýl, svoju prácu, preto môj najväčší úspech je to, keď sú zákazníčky spokojné a keď sa s radosťou opäť dajú pri mne zapliesť.“ 

Ak by ste si mysleli, že takémuto extravagantnejšiemu typu účesu holdujú len mladé baby, musíme vás veľmi rýchlo vyviesť z omylu. ,,Moja veková kategória je síce 15+, ale, samozrejme, že si to dávaju aj staršie. Moja najstaršia zákazníčka mala dokonca 50 rokov, takže sa netreba ničoho báť,“ tvrdí plavovláska, do ktorej rúk sa pravidelne zverujú napríklad aj tanečné skupiny, pričom výnimkou podľa jej slov nie sú ani chlapci.

Šikovná Betka, ktorá má najradšej paradoxne najobtiažnejšie a najpracnejšie afro copy zapletené po celej hlave, sa nám na záver zdôverila, že je jej aktuálne najväčším snom obohatiť portfólio svojich služieb o predlžovanie vlasov. Nuž a my jej v tom budeme, samozrejme, držať palce!

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Instagram/bk_braids