S nástupom adventu sa v mnohých z nás prebúdza prirodzená ľudskosť a potreba podať pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú. Štedrosť neminula ani prezidentský palác, odkiaľ prišlo krásne gesto v podobe pomoci dotknutým osobám zo zaplavených oblastí na východnom Slovensku.

Približne v polovici októbra zasiahli väčšinu územia niekoľko dňové neutíchajúce dažde, v dôsledku čoho dosiahli niektoré rieky povodňovú aktivitu. Pôdy z okolitých polí a odtokov z povrchových vôd spôsobili lokálne záplavy, mnohé domácnosti na východe republiky preto s následkami dodnes bojujú.

V prezidentskom paláci učinili rozhodnutie spríjemniť blížiace sa vianočné sviatky rodinám, ktoré boli záplavami výrazne postihnuté. Zuzana Čaputová sa podelila o malú ochutnávku zo dňa, kedy sa uskutočnila tohtoročná zbierka Kancelárie prezidenta SR.

,,December je pre mnohých obdobím nezištnosti a služby iným. Aj preto som veľmi rada, že sme spolu so zamestnancami prezidentskej kancelárie uskutočnili zbierku a mohli tak podporiť myšlienku dobrosrdečnosti a pomoci,” potešila sa hlava štátu, ktorá za spolupráce niekoľkých dobrosrdečných pracovníkov doručila rodinám balíky so šatstvom, drogériou, trvanlivými potravinami či potrebami do domácnosti.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

prezidentka

 

Zdroj: Instagram/Zuzana_caputova | Foto: Instagram/Zuzana_caputova, streamable.com