Keď sa nás partner opýta, čo by sme chceli na Vianoce, narodeniny či Valentína, síce skromne povieme, že nič- len jeho, ale priznajme si, že každá v kútiku srdca dúfa, že jej chlapovi svitne a príde aspoň s bonboniérou alebo nejakým kvetom. O tom, že prejaviť lásku sa dá všelijako nás presviedčajú aj tieto veľké činy slávnych mužov, ktorí neváhali manželkám napríklad zaobstarať namiesto raňajok do postele rovno celý orchester.

 

Joe DiMaggio a Marilyn Monroe: Červené ruže

Basseballista Joe DiMagio bol druhým manželom Marilyn Monroe a hoci ich manželstvo trvalo sotva rok, herečku nikdy neprestal milovať. Po emočnom kolapse z rozvodu s manželom Arthurom Millerom ju psychicky podporoval práve Dimaggio, a dokonca sa povrávalo, že ju opätovne žiadal o ruku. Z neutíchajúcej lásky jej po dobu 20 rokov posielal k hrobu v Los Angeles trikrát týždenne kyticu červených ruží a sám sa už nikdy viac neoženil. Jeho posledné slová boli tiež venované Monroe: „Konečne uvidím Marilyn!”

Shah Jahan a Mumtaz Mahal: Taj Mahal

Cisár Shah Jahan tak veľmi miloval svoju tretiu manželku Mumtaz Mahal, že jej dal postaviť v Indii hrobku z bieleho mramoru – Taj Mahal. Stavbu stavalo viac ako tisíc pracovníkov vyše desať rokov. Pre Taj Mahal, ktorý je oslavou lásky, takmer zruinoval štátny rozpočet a po smrti manželky zahájil dvojročný smútok, v ktorom sa nepripúšťala akákoľvek forma zábavy. Keď zomrel aj Shah Jahan, bol pochovaný po boku svojej manželky v Taj Mahal.

Edward VIII. a Wallis Simpson: Abdikácia

Strýko anglickej kráľovnej Alžbety II., Edward VIII., sa z lásky k Wallis Simpson vzdal trónu. Klebety sa na kráľovskú rodinu sypali jedna radosť, keďže Simpson bola už rozvedená a v čase, kedy sa spoznali, bola už druhý raz vydatá. Nik vzťahu nedával šancu. Edward si však stál za svojou milovanou, abdikoval a okamžite po jej rozvode sa vzali. Zvyšok života strávili spoločne vo Francúzsku.

Richard Wagner a Cosima: Symfónia Siegfried Idyll

Skladateľ Richard Wagner zložil svojej manželke Cosime k 33. narodeninám symfóniu Siegfried Idyll (pôvodný názov bol Tribschen Idyll). Na schodisku ich domu zhromaždil 15-členný orchester a týmto krásnym kúskom prebudil svoju manželku. Cosima toto prekvapenie okomentovala takto: „Keď som sa prebudila, počula som zvuk, ktorý bol čím ďalej, tým hlasnejší, už som nezotrvala v sne, hudba znela! A aká hudba!“

Zdroj: history.com | Video: Youtube | Foto: flickr.com, pixabay.com, wallpaperscraft.com, shunvmall.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gabriela O.
Milujem históriu a ironický humor. K tomu všetkému šálku kávy a som ten najšťastnejší človek na svete ;-)