O tom, že máme na Slovensku kopu šikovných ľudí, niet žiadnych pochýb. Avšak čo sa týka účesov, v našom hlavnom meste sa sústreďuje úplná svetová špička. Mirka Stroková so svojim tímom totiž pred pár mesiacmi zvalcovali na medzinárodnej súťaži v Paríži všetku konkurenciu.

Prestížna medzinárodná súťaž OMC Hairworld sa organizuje už od roku 1946 a spája najväčších profíkov v beauty oblasti z celého sveta. Stavíme sa ale, že mnohé z vás ani netušili, že uplynulú jaseň putovali ceny aj priamo na Slovensko, a to do rúk bratislavskej vlasovej štylistky a majiteľky kaderníckeho salónu Miroslavy Strokovej.

Mirka sa so svojím tímom – Ivanou Hermanovou a Seanom Kasumovicom na súťaž pripravovala približne polroka, pričom posledný mesiac sa trojica venovala iba zdokonaľovaniu vymyslených účesov, ktoré bojovali o cenu v kategórii Ladies fashion, takzvanej Módnej kategórii na živých modelkách. Tá pozostávala z dvoch testov – „denný módny účes“ a „večerný módny účes“. Oba bolo potrebné stihnúť do 25 minút, čo znamená, že vlasy museli byť vopred dokonale nafarbene a ostrihané.

Slovenskí kaderníci si vďaka do detailov prepracovaným kreáciám odniesli z Paríža tímové víťazstvo a titul majstrov sveta, čiže sa umiestnili ako najlepší tím v ich kategórii. „Na to, aby sme ho získali, sme museli všetci uspieť aj individuálne. A spočítaním najlepšieho umiestnenia sa získava titul majstrov sveta, čo bol náš cieľ. Z tejto súťaže si odnášame medaily či už v individuálnom umiestnení, alebo zlato z tímového víťazstva,“ prezradila majsterka sveta, ktorá však uviedla, že žiadna finančná odmena v hre nie je. Ide čisto len o hobby a chuť ukázať ostatným svoje umenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Šarm | Foto: Instagram/miroslavastrokova