Prvé rande býva väčšinou kľúčové a muž i žena sa snažia urobiť na toho druhého čo najlepší dojem. Spoliehate sa počas prvej schôdzky na „osvedčené” triky, ktoré ste si prečítali v ženskom časopise alebo počuli od kamarátky? Alebo naopak, nepotrebujete nijaké rady, ako mať úspešné stretnutie s opačným pohlavím a ste prirodzená? Nech je to akokoľvek, všetko vypustite z hlavy. Vedci totiž prišli s ,,randiacim manuálom“ v 7. krokoch, vďaka ktorému budete pôsobiť ako femme fatale a všetko zvládnete na jednotku. Dajte nám potom vedieť či naozaj funguje. :)

 

1. krok: Buďte priama

Vedci hovoria, že na mužov urobí dojem, ak ženy samy od seba navrhnú deň, miesto a čas stretnutia. Vety typu ,,stretnime sa niekedy”, ,,dohodneme sa dakedy von?” radšej odložte do šuflíka. Keď dôjde k dohadovaniu rande, chyťte opraty pevne do svojich rúk a buďte slečna Priama.

2. krok: V čertovsky čarovnej červenej

Už viac žiadna dilema, čo si obliecť na rande. Siahnite po niečom červenom. Vedci z čínskej univerzity Central China University radia, že táto farba vo veľkej miere zvyšuje sexappeal ženy a robí ju pre muža viac dostupnou.

Červená - farba atraktivity.
Červená – farba atraktivity.

3. krok: Choďte spolu na večeru

Ísť spolu do reštaurácie nie je možno také originálne, ale je to jeden z najúčinnejších a najmilších tipov na prvé rande, teda aspoň podľa vedy. Na americkej štúdii Single in America survey sa zúčastnilo 5 500 slobodných a zistilo sa, že tí, ktorí nejedli a nepili na prvom rande, sa neprepracujú k druhému, a to až s pravdepodobnosťou 107 %! A kam by ste mali ísť? Výsledky ukázali, že najúspešnejšie boli ,,sushi” rande! Ak však nie ste milovníčkou morských plodov, svoje šance zvýšite aj drahšími reštauráciami.

,,Výsledky ukázali, že najúspešnejšie boli „sushi“ rande“

4. krok: Lacné rande? Jedine s kávou!

Nechcete veľmi investovať do rande alebo máte skrátka dieru v peňaženke? Výskum, ktorý skúmal randiacich ľudí cez appku Clover priniesol informáciu, že u vyše 200-tisíc Američanov vyhrávalo randenie v kaviarni, napríklad v obľúbenom Starbuckse.

5. krok: Hovorte o práci

Vďaka jednému z ďalších výskumov dokázali vedci zostaviť ,,etiketu”, ako sa chovať/nechovať počas prvého stretnutia s nádejnou polovičkou. Až 66 % mužov chcelo počas rande diskutovať o zamestnaní. Nebuďte však prekvapené, ak na pretras prídu aj témy o deťoch či o želaniach. A ak nie na prvom rande, tak pravdepodobne na tých ďalších. Naopak, vyhýbajte sa témam ako peniaze a počet partnerov, s ktorými ste spali.

6. krok: Po večeri by to chcelo… jeden drink

Výskum Single in America survey taktiež preukázal, že popíjanie drinku s vašim objavom zvyšuje šancu na zopakovanie schôdzky. Po večeri je to ideálne!

7. krok: Do akej miery to s vami myslí vážne?

To je zrejme jedna z vecí, ktorú chcete vedieť po ukončení rande. Vedci pomocou zoznamovacieho portálu WhatsYourPrice.com dokázali nájsť odpoveď aj na túto otázku.

,,Vedci dokázali nájsť odpoveď AJ NA OTáZKU, čI TO S VAMI MYSLí VážNE.“

Čím viac muž na rande utratí, tým viac záväzku hľadá. Podľa výskumov minie priemerný človek za celé rande v hrubom 80 dolárov (76 eur). Avšak muži, ktorí do schôdzky investovali v hrubom 240 dolárov (229 eur) a viac, zvýšili svoje šance na nájdenie vážnej známosti až o 34 %. Tí, ktorí minuli pod 80 dolárov v hrubom, boli považovaní za prelietavejších a hľadajúcich známosti na jednu noc.

Foto: pexels.com, pixabay.com | Zdroj: elitedaily.com