Ak aj vy patríte medzi tie ženy, ktoré by v horúcej vani najradšej preležali celý deň, táto správa je práve pre vás! Vedci prišli na úžasnú novinku- horúci kúpeľ vám pomôže spáliť rovnaký počet kalórií ako cvičenie! 

Doktor Steve Faulkner, vedec na Loughborough University, ktorý prišiel s týmto prevratným tvrdením sa svojim výskumom snažil zistiť, aký má horúca voda vplyv na naše zdravie. Do štúdie bolo zapojených 14 ľudí, ktorí strávili hodinu v 40° vode. V druhej časti pokusu jazdili účastníci výskumu hodinu na bicykli. Faulkner zaznamenal výsledky v oboch prípadoch- sústredil sa na počet spálených kalórií a hladinu cukru v krvi.

Faulkner zistil, že horúci kúpeľ dokáže spáliť také množstvo kalórií, aké spálime pomocou 30-minutového výletu na bicykli. Horúca voda dokonca znižuje cukor v krvi a pomáha pri cukrovke 2. typu. Táto procedúra teda nielenže znižuje kalórie, ale pomáha aj vášmu zdraviu a zlepšuje imunitný systém. Preto nabudúce, keď budete mať chuť stráviť v horúcej vani celé hodiny, nemusíte mať výčitky, pretože pálite kalórie a robíte niečo prospešné pre vaše zdravie! :)

Foto: Pixabay