Kilogramy navyše, odopieranie si obľúbených jedál a nekonečné hodiny strávené vo fitku. Tak nejak vyzerá bežný život ženy, ktorá sa snaží niečo robiť so svojou postavou. Vedci však konečne prišli na niečo zaujímavé a prospešné. Povedali by ste niekedy, že konzumácia pizze či iných obľúbených jedál vám pomôže v boji proti nadbytočným kilogramom?

Ženám, ktoré môže jesť, čo chcú a koľko chcú, no pritom nepriberú, naozaj závidíme. My ostatné sa musíme uskromniť a snažiť sa stravovať zdravšie a striedmejšie. Je nám jasné, že raz za čas treba zhrešiť, avšak po prečítaní nasledujúcich riadkov to môžete pokojne spraviť aj bez výčitiek. Ale len raz za týždeň!

Vedci z Portugalska totižto prišli na zaujímavé zistenie. Ak sa počas týždňa zdravo stravujete alebo držíte diétu, mali by ste si vybrať jeden deň v týždni, počas ktorého budete môcť jesť všetko, čo máte inak zakázané. Je len na vás, či to bude pizza, hranolky, čokoláda alebo zmrzlina, dôležité je, že to vo vás zanechá dobrú náladu a vy budete mať viac síl a odhodlania počas týždňa jesť zdravo. V zahraničí sa tomuto dňu hovorí aj “cheat day” a je preslávený aj medzi celebritami. Čo poviete, neznie to skvele? Len si to predstavte… jete počas týždňa všetko zdravé, no viete, že čoskoro príde deň, kedy si môžete dopriať to, po čom vaše srdiečko piští. A že chudnutie je trápenie! :-D

Na Instagrame dokonca nájdete s hashtagom #cheatday tisícky fotiek, na ktorých sa ľudia chvália s čo najchutnejšími a najkalorickejšími jedlami. Inšpirujte sa. :-)

 

All of those delicious calories were totally worth it 🍕🍕 #cheatday #benstagram @thevirginiaslice

A post shared by Jensen Ford (@jensenelaine) on

 

Dessert overload 😅 #desserts #redvelvet #chocolate #pannacotta #mousse #cravings #cheatday #yikes

A post shared by Mashrur Ibne Motin (@mashrur01) on

 

Foto: Instagram, brightside.me

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.