Výskumníci na svoj experiment zvolili internetový fenomén „TubeCrush“, známy hlavne v zahraničí. Ide o internetovú stránku, kde ženy potajomky fotia pohľadných mužov v metre a fotografie neskôr zverejnia na internete, kde fešáci dostanú hodnotenie od ďalších návštevníčok spomínaného portálu. Fakt, že s touto stránkou zrejme nie je všetko v poriadku, nechávame radšej na pokoji.

 

Bohatstvo a dobré telo

Nie príliš lichotivé zistenie vedcov ukázalo, že tomuto svetu vládnu peniaze a svaly. Z chlapíkov odfotených v londýnskom metre dostali najlepšie hodnotenia hlavne tí, ktorí boli zachytení s tzv. „známkami bohatstva“ ako sú drahé hodinky, smartfóny či obleky, podobne ako muži s výraznými svalmi a vyšportovanou postavou.

pekni muzi tubecrush

Zlé znamenie

Okrem žien hodnotia fotografie aj homose*uálni muži, ale ani tí sa v názore „čo je v súčasnosti príťažlivé“, neodlišovali. Hodnotiaci si na stránke môžu vybrať iba z dvoch možností a to – palec hore alebo „milý ale nie môj typ“, čo značí palec dole.

Záver výskumu teda dokázal, že terajšia doba považuje za symbol atraktivity mužnosť v zmysle peňazí a svalov, čo je podľa vedúcej výskumu A. Evans skôr krokom vzad, než posunom vpred.

pekni muzi tubecrush

svalnati muzi tubecrush

aki muzi sa pacia zenam

Zdroj: independent.co.uk | Foto: Instagram