K dokonalému vzhľadu dnes herečkám vo filmoch dopomôže správne nasvietenie a rôzne špeciálne efekty. V minulom storočí, a najmä v ére, kedy sa zrodili tie najväčšie ikony strieborného plátna, sa však museli všetky hviezdy spoliehať na buď veľmi kvalitného stylistu alebo na svoje vlastné tajné „recepty“.

 

Marilyn Monroe

O Marilyn Monroe mnohí tvrdia, že mala ideálne krivky. Ako však sama priznala, za svoju postavu vďačila pravidelnej rannej rutine. Kým sa obliekala a upravovala, pila svoj “elixír” na dokonalú postavu. Do zohriateho mlieka rozbila dve surové vajíčka a vidličkou ich poriadne premiešala.

Sophia Loren

Talianska herečka, ktorej by len málokto tipoval 82 rokov, objavila liek proti starnutiu. Aby svoju pokožku udržiavala jemnú a hydratovanú, pravidelne sa kúpe v olivovom oleji, po ktorom jej pleť doslova žiari.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn nepotrebovala tonu make-up, aby si podmanila zástupy mužov, na to jej absolútne stačil dievčenský pohľad. Jej stylista po nanesení maskary opatrne špendlíkom oddeľoval každú riasu, čím tak budili objemnejší, hustejší dojem.

Grace Kelly

Monacká kňažná a jedna z najznámejších herečiek strieborného plátna nepodceňovala na svojom vzhľade ani milimeter. Veľmi dobre totiž vedela, že vek dámy sa najlepšie posudzuje podľa jej rúk, a preto si opakovane počas dňa aplikovala krém na ruky.

Elizabeth Taylor

Elizabet Taylor, azda najznámejšia filmová Kleopatra, sa nikdy netajila tým, že sa o svoju vizáž starala výhradne sama, a obzvlášť, čo sa týkalo líčenia jej očí. Aj napriek rôznej svetovej kozmetike však kráľovná mužských sŕdc nedala dopustiť na jednu jedinú vec – spánok!

Zdroj: vintag.es | Foto: flickr.com, hdwallpaper.nu, 7wallpapers.net

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.