Úkladná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej rozpútala na Slovensku mimoriadne vášne, ktoré vzplanuli z mimoriadne odvážnej pracovnej činnosti zabitého reportéra. Dva týždne od masakry zvolal minister vnútra a podpredseda vlády Róbert Kaliňák tlačovú konferenciu, na ktorej oznámil svoj koniec v oboch funkciách!

“Rezignujem na funkcii ministra vnútra a podpredsedu vlády,” vyhlásil Róbert Kaliňák krátko pred pól jedenástou 12. marca na tlačovej konferencii. ,,Verím, že týmto mojim krokom prispejem k tomu, aby sa situácia na Slovensku stabilizovala. Mojim cieľom je, aby výsledky našej práce si ľudia mohli užiť,” pričom dodal, že jeho prioritným cieľom je stále vyriešiť úkladnú vraždu dvoch mladých ľudí!

Minister vyhlásil, že chce, aby bolo jeho rozhodnutie vnímané ako pokus o stabilitu, pričom nejde o ústupok, ale slobodné rozhodnutie, ktoré už oznámil predsedovi vlády i koaličným partnerom. ,,Ja som toto rozhodnutie urobil pretože počujem, vidím a cítim,” dodáva Róbert Kaliňák, ktorý po doriešení agendy podá oficiálnu demisiu.

Zdroj: YouTube | Foto: Facebook/Martin Baumann