Narodenie dieťatka predstavuje obrovský životný zlom. Žena, ktorá bola dovtedy stále vysmiata, atraktívna a plná energie si odrazu musí zvykať na činnosti, ako nočné vstávanie, kojenie, prebaľovanie či utešovanie uplakaného bábätka. Niet sa čomu diviť, ak nové skúsenosti matku výrazne menia – nedávny výskum odhalil zaujímavé zistenia o tom, do akých oblastí môže nový životný štýl zasiahnuť.

Internetový portál eobuv.sk vyspovedal 646 dám, z ktorých 84% pozostávalo zo skúsených mám a 26% tvorila skupina tehuliek. Všetky respondentky mali odpovedať na niekoľko otázok týkajúcich sa zmien v zmýšľaní žien na materskej dovolenke. Nemalé percento opýtaných potvrdilo, že po narodení potomka značne prehodnotilo hodnoty a priority v oblasti módy a každodenných potrieb, pričom otázky boli zamerané predovšetkým na štýl obliekania i obuvi, ktorú si žena s dieťatkom najčastejšie vyberá.

rodina

Opätky a dokonalý outfit – áno či nie?

Čo sa týka topánok na opätkoch, v tomto smere sa potreba vyzerať atraktívne poriadne znížila – 20-percentná skupinka pôvodných milovníčok vysokých podpätkov sa na materskej zúžila len na 3 percentá. Zdĺhavé prehrabovanie sa v šatníku obmedzilo 14% respondentiek, ktoré priznali, že na prechádzku s bábom vyrážajú v prvom outfite, na ktorý doma narazia. 53% žien si oblečenie vyberá najmä podľa toho, či sa v ňom na detskom ihrisku bude cítiť pohodlne a prakticky napríklad v prípade potreby verejného dojčenia. Len 25% mamičiek si aj po nástupe nového životného štýlu zachovalo túžbu vyzerať štýlovo a moderne.

Účastníčky prieskumu tiež prezradili, že ich postoj k nakupovaniu sa s prehodnotením priorít dosť odlíšil. Matky s deťmi už nezvyknú tráviť celé hodiny prechádzaním sa po obchodoch a zväčša sa pozerajú po veciach, ktoré dlho vydržia a zároveň zaistia dostatočný komfort. Až 64% žien si ale sem tam materskú spestrí nákupom peknej veci, 14% sa ani pri dieťatku záľuby v nakupovaní nevzdala, 7% čas strávený v predajni doslova neznáša a 15% mamičiek uprednostňuje predovšetkým udržateľnú módu.

moda

S týmto partner určite zaboduje

Úsmev na tvári vám môže vyčariť víťazná odpoveď na otázku, aký najkrajší darček by si unavená mamička priala dostať od otca svojich detí. Až 64% žien by totiž najviac uvítalo romantickú večeru len pre dvoch bez detí, čo je ale úplne pochopiteľné a občas aj mimoriadne prospešné. 19% zúčastnených sa poteší fľaške dobrého vínka a 14% má radosť zo zľavového kupónu v obľúbenom e-shope s topánkami.

Najbežnejší outfit

Podľa výsledkov prieskumu žienky na materskej najčastejšie uvidíte pobehovať v legínach, tričku a pohodlných teniskách, čo preferuje až 59% opýtaných. 25% mamičiek zameriava pozornosť na udržateľnú značky, 14% ani po narodení bábätka neprestáva sledovať aktuálne módne hity a len 2% žien sa počas dňa z pyžama či domáceho odevu skoro ani neprezlečie.

Čo sa týka názoru okolia na vzhľad matiek, nie každá má na toto rovnaký pohľad. Len necelá polovica respondentiek – 41% – sa úprimne zaujíma o to, čo si druhí ľudia o jej outfite pomyslia. 35% trochu prekvapilo, pretože tieto dámy sa údajne častokrát tvária, že im na názore iných nezáleží, no vo vnútri sa preto trápia. Až 12% mamičiek uprednostňuje udržateľnú módu bez väčšieho záujmu o názor druhých a 11% priznáva, že z výchovy malého stvorenia pociťuje až takú obrovskú vyčerpanosť, že sú jej tieto veci doslova ukradnuté.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

žena dieťa

Zdroj: eobuv.sk | Foto: Pixabay.com