Podvodníci na Slovensku sú čoraz viac prešpekulovaní a vymýšľajú stále nové a nové praktiky, ako by okradli ľudí. Najnovšie si vymysleli podvod s balíkmi cez Slovenskú poštu. Ak vám príde domov balík na dobierku, no vy ste si nič neobjednávali, v žiadnom prípade ho nepreberajte!

Lucia sa v jednej z facebookových skupín pýtala na názor ostatných žien. Od poštárky si našla na žltom lístku oznámenie o dvoch zásielkách, pričom o jednej z nich vedela, pretože si objednala topánky. Tú druhú v hodnote 120 eur však odmietla prebrať, keďže si nič neobjednala. Tušila, že niečo nie je v poriadku a že pravdepodobne pôjde o podvod.

“Nič som si neobjednávala, iba topánky, to som si prevzala, ale iný balík 120 € neprebrala som to, na balíku boli písané že je to poslané z Bratislavy a priezvisko bolo nejaké divné a na lístku bolo že LEDI nechápem keď som chytila ten balík úplne ľahký. Sú to nejakí okrádači, vždy čo si objednám, to preberiem ale keď si nič neobjednám to preberať nebudem, neviem či sa vám to stalo, lebo mne prvý raz,” napísala Lucia na Facebooku.

Ani zďaleka však nie je jedinou, na ktorú to podvodníci skúšali. Pod príspevkom sa našli aj ďalšie ženy, ktoré sa podelili s rovnakou skúsenosťou. Všetky sa však zhodli, že balík v žiadnom prípade netreba preberať. Najmä vtedy, ak viete, že ste si nič neobjednali. Inak sa môžete stať ďalšou obeťou podvodníkov a prídete o desiatky či stovky eur.

Zdroj/Foto: Facebook/Lucinka Paperňáková

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk