POZOR! Polícia varuje všetkých ľudí, ktorí využívajú sociálnu sieť Facebook, aby si dali pozor na nový vírus, ktorý sa šíri neuveriteľnou rýchlosťou. Na TOTO si dajte poriadny pozor!

Možno si aj vy práve teraz hovoríte, že vás žiadny vírus nikdy nenapadol a ani sa vám to nemôže stať. Opak je však pravdou, pretože tento nový typ vírusu si ľudí nevyberá a napáda hocikoho. Doteraz sa pred ním ľudia vedeli ako tak brániť, nakoľko bol nápadný už na prvý pohľad, no jeho nový druh je omnoho sofistikovanejší a na prvý pohľad si ho vôbec nemusíte všimnúť!

Princíp napadnutia spočíva v tom, že vám váš priateľ zašle fotografiu alebo video, v ktorom bude uvedené: ,,Si to ty?“ alebo ,,Nie si to náhodou ty?“ Celú situáciu sťažuje aj fakt, že vírus komunikuje so všetkými užívateľmi výlučne v ich rodnom jazyku, preto sa vám nemusí zdať nič podozrivé a budete si myslieť, že vám správu zaslal váš priateľ. Ak vám však niečo takéto príde, určite na to neklikajte a ignorujte to. Ak tieto pokyny nedodržíte, vírus sa začne okamžite preposielať ďalej vašim priateľom. Následne na to začne zhromažďovať všetky vaše osobné údaje, čo znamená, že sa heckeri dostanú k správam, fotkám, videám, heslám a tiež k bankovým informáciám. Dajte si preto poriadny pozor, na čo nerozvážne klikáte!

Prvé varovanie v Európe vydala dánska polícia na sociálnej sieti Twitter, no ani to nezabránilo, aby sa vírus rozšíril ďalej. Buďte opatrní a zdieľajte článok, nech o tomto nebezpečenstve vie čo najviac ľudí.

Zdroj: Twitter | Foto: Freepik