Priznajme si hneď na začiatku: Ak by sme sa mali rozísť s chlapom zakaždým, keď povie niečo SKUTOČNE urážlivé, priemerná dĺžka vzťahu by sa razom skrátila na nejakých pár hodín. Chlap je jednoducho zo svojej podstaty pribrzdený a  netaktný. Takže väčšina „blbých mužských rečí“ len znamená, že ON je…. no CHLAP… A treba ich prejsť blahosklonným úsmevom. No stále zostáva isté malé percento „sprostých rečí“, ktoré znamenajú len jedno: Od dotyčného treba utekať, čo vám nohy stačia…

Že vám partner nebude hovoriť len slová, ktoré chcete počuť, je vec, s ktorou sa jednoducho musíte vyrovnať alebo jednoducho ostať single. Ide o to rozpoznať nebezpečného skrytého manipulátora pri vašom boku skôr, ako vás úplne ovládne a zničí.

Normálny chlap na vaše výčitky odpovedá zmäteným pohľadom, vystrašeným výrazom a vy úplne vidíte, ako mu v mysli víria otázky: „Prečo ju nahnevalo, čo som povedal a čo som to vlastne povedal… kedy som to povedal… prečo som to vlastne hovoril?“ Naproti tomu manipulátor odpovie TÝMITO vetami:

1. „Som na teba tvrdý, lebo chcem, aby si sa stala lepšou. Potom predsa aj ty budeš šťastná!“

Iste, preto tá hysterická scéna ohľadom nesprávne poskladaných uterákov- chce, aby ste veci robili poriadne (vôbec nejde o jeho rozvíjajúcu sa obsedantno-kompulzívnu poruchu) Preto vám vyhodil obľúbené tričko- chce, aby ste sa obliekali „primerane“ svojmu veku a postaveniu (vôbec ho nedesil ten veľký výstrih, ktorý priťahoval pohľady mužov ako magnet)… a s kamarátkou z detstva sa nebudete baviť, lebo pre vás „nie je dosť dobrá a ťahá vás dole“- (určite sa nebojí, že vám jedného dňa otvorí oči)…

Samozrejme, máte svoje chyby, zlozvyky či drobné nedokonalosti, ale hlavne na svoju nedokonalosť máte od Boha právo! Keď budete chcieť byť v niečom lepšia, zlepšíte sa, nepotrebujete riadenie, nie ste ničí projekt. Ak vaše zlatíčko potrebuje niekoho vycepovať k dokonalosti, darujte mu šteňa… NA ROZLÚČKU.

2. „Vidíš, k čomu si ma dohnala?!“

Túto frázu sprevádza zúfalá bolesť v jeho očiach- až máte chuť sa za tú „výchovnú po hube“, ktorú vám práve uštedril, úprimne ospravedlniť. Ale ono to nemusí zájsť až po násilie, možností je určite viac: od nevery na pánskych záchodoch (,,Týždeň ťa bolí hlava, hoci vieš, ako veľmi TO potrebujem!“) cez incident, keď vás vysadí z auta na poľnej ceste (,,Dobre vieš, ako neznášam, keď mi hovoríš do šoférovania!“) až po nechutnú scénu pred spoločnými priateľmi (,,Vieš, ako mi vadí, keď mi protirečíš pred ostatnými!“). Vlastne ani nezáleží, čo presne urobí. TOTO je veta dospelého chlapa, ktorý nevie prevziať zodpovednosť za svoje činy a vy navždy budete zodpovedná za každé jedno jeho zlyhanie. Naozaj to tak chcete?

3. „Ak by si ma skutočne ľúbila, tak by…“

„…ti nerobilo problém urobiť mi trojchodovú teplú večeru, len čo sa vrátiš z 12 hodinovej zmeny,“,,ti nevadilo, že na rande chodím o hodinu neskôr a úplne na mol,“,,si určite bezo mňa nešla von,“ a sto ďalších vecí. Veď čo iného môžete mať na robote celý deň, ako mu neustále dokazovať svoju lásku? A tým „láska“ myslíme oddanosť, poslušnosť a  absolútnu stratu VLASTNEJ vôle. Prečo by ste mali rozhodovať o tom, ako budete prežívať svoje city? Prečo by ste mali otvorene povedať, keď vám niečo vadí? Prečo by ste mali strácať čas tým, čo vás napĺňa, ako kamaráti, koníčky, práca, rodina. Vy predsa môžete  svoju energiu venovať úsiliu vyhýbať sa činnostiam, ktoré by ON mohol označiť ako znak toho, že ho dostatočne neľúbite! Že sa vám takáto predstava nepáči? Tak sa utekajte pobaliť a zmiznite tomu debilovi z dosahu!

4. „Ja sa s ňou (so svojou súčasnou priateľkou) rozídem, ale teraz to naozaj nejde…“

Táto fráza je jasným znakom, že máte hneď dva problémy. Po prvé- začali ste si so zadaným chlapom. Po druhé- jasný znak, že váš vyvolený hrá o čas a rozísť sa určite nemieni. A mali by ste si ujasniť: Muži sú neverní väčšinou preto, lebo si potrebujú hladiť vlastné ego. A preto dokážu robiť skutočne šialené veci od srdcevrúcich vyznaní cez veľkolepé gestá až po úprimné slzy, aby si získali do „zbierky“ ďalší skalp. V zásade potrebujú pocit, že ho zbožňujú až dve (tri, štyri..) ženské, lebo je taký „borec“. A ďalej: Muži sú v podstate sebci mysliaci hlavne na svoje potreby- ak by mu jeho terajší vzťah nevyhovoval, odišiel by. A ani spoločná hypotéka, dieťa či psychická labilita jeho partnerky by mu v tom nezabránili…

5. „Kto má čisté svedomie, tomu TOTO predsa nemôže vadiť!“

A tým TOTO sa obyčajne myslí niekoľkohodinové vypočúvanie o každej vašej minúte mimo domu, lustrovanie telefónu, mailov, statusov na sociálnych sieťach, nečakané prepady vo vašom byte či dokonca práci… A tak ďalej. Lebo zrejme súkromie vymysleli len pre podvodníkov a klamárov. Každému čestnému človeku absolútne vyhovuje, keď sa rieši každý jeho pohyb, slovo či myšlienka. Takže máte dve možnosti- odovzdať občiansky a nechať sa zbaviť svojprávnosti… alebo odísť.

Foto: commons.wikimedia.org; YouTube; Pixabay.com; pxhere.com