Štátna veterinárna a potravinová správa SR informuje o nebezpečnom výrobku, po ktorého požití bolo v uplynulom období nahlásených niekoľko závažných sťažností. Slovenka Katka sa dokonca podelila o obzvlášť nepríjemnú skúsenosť, kedy spolu s dcérou skončila na infúziách.

Národné toxikologické informačné centrum v Bratislave získalo podozrenie na kontamináciu mrazenej potraviny, predávanej v známom obchodnom reťazci. Po vyhodnotení záznamov od poškodených zákazníkov sa potravinová správa rozhodla produkt z trhu stiahnuť.

špenát mrazený

Ide o mrazený špenátový pretlak z predajne Coop Jednota, po ktorom boli u niekoľkých ľudí evidované vážne zdravotné ťažkosti ako malátnosť, závraty, sucho v ústach, diplopia a mydriáza, prípadne zhoršenie videnia. Jedna pani, žiaľ, nahlásila hospitalizáciu v nemocnici, domnievajúc sa, že neurotické symptómy u nej vyvolal práve spomínaný tovar.

,,Ľuďom so slabším zdravím alebo deťom by to mohlo narobiť vážne zdravotné problémy. Z predajní by už mal byť stiahnutý, ale môžete ho mať doma v mrazničke. Odporúčam VYHODIŤ a, prosím, informujte ďalej, aby sa predišlo ďalším intoxikáciám,” varuje rozhorčená žena.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Svps.sk, Facebook/Katka R. | Foto: Facebook, Pexels.com