Ruská vakcína Sputnik V sa spočiatku zdala byť pre slovenskú populáciu obrovskou nádejou až do momentu, kedy poslankyňa Veronika Remišová jej použitie na našich občanoch neodmietla. Kým nie je celá vláda v tejto otázke jednotná, k očkovaniu sa pristúpiť nemôže, hoci Igor Matovič naznačil, že jedna cesta predsa len existuje.

Slovenský premiér sa na tlačovej konferencii neubránil vyhroteným emóciám. Podľa jeho slov sa mu podaril malý zázrak, keď s ruskými predstaviteľmi dohodol dodanie dvoch miliónov kusov vakcíny Sputnik do júna 2021.

vakcina sputnik

,,Náš koaličný partner sa doslova rozhodol robiť pokusy na ľuďoch, pokúsiť sa, že či teda prežijú bez vakcíny,” predseda vlády vyjadril svoj názor na to, že poslankyňa strany Za ľudí chce najprv počkať, kým bude očkovacia látka u nás riadne registrovaná. Zabudla ale akosi podotknúť, že napríklad v susednom Maďarsku už k registrácii došlo.

Už teraz mohli byť zahájené prvé očkovania

Matovič je presvedčený o tom, že v záujme ochrany čo najvyššieho počtu občanov je neprípustné, aby vládu teraz rozdeľovali geopolitické názory. Už v týchto dňoch totiž mohli na naše územie putovať prvé dávky ruskej vakcíny, o ktorú prekvapivo vyjadrilo záujem aj vysoké percento zarytých odporcov očkovania.

Jedinou možnosťou pre schválenie slovensko-ruskej dohody sa v tejto chvíli stáva slovo ministra zdravotníctva, ktorý by mohol novému liečivu zo zahraničia udeliť výnimku. ,,Ja by som bol rád, aby Marek Krajčí využil túto kompetenciu, ktorú mu zákon dáva,” Matovič upozorňuje, že ministrovi jeho funkcia umožňuje dodávku produktu schváliť i bez výslovnej zhody vládnej koalície.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HN televízia | Foto: YouTube, Pexels.com