Každá z nás venuje pravidelnej dennej hygiene niekoľko minút zo svojho času. Tiež ste presvedčená, že si vždy umyjete každú časť svojho tela a vaša starostlivosť je tak dokonalá? Pozor, ukázalo sa, že väčšina ľudí v sprche absolútne zabúda na jedno malé miesto. O čo vlastne ide?

Takmer všetky ženy sú v sprche schopné stráviť skutočne dlhý čas. Vydrhneme každý kúsok našej pokožky, umyjeme si vlasy aj tvár, zbavíme sa chĺpkov a nakoniec sa nakrémujeme. Takmer každá z nás však zabúda na jedno miesto na tele, ktoré obchádzame, akoby ani neexistovalo. A to na pupok!

Zanedbávanie hygieny na tomto mieste však môže mať skutočne nepriaznivé účinky. Dermatológovia upozorňujú, že pravidelné čistenie pupka je dôležité, nestačí iba prirodzene nechať stekať vodu v domnení, že sa dostane aj tam. Mali by ste ho pravidelne jemne vyčistiť vatovým tampónom, namočeným v mydlovej vode. Dávajte si však pozor a vždy sa poriadne utrite, pretože práve v pupku by nemala ostávať žiadna voda, nakoľko v ňom môže spôsobiť kvasinkovú infekciu! Preto ho vždy utrite dosucha. Spozornieť by ste mali v prípade, ak má váš pupok červený nádych alebo cítite mierny zápach.

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)