Už sa mu to kráti! Budúci mesiac by totiž mala na poste našej hlavy štátu vymeniť Andreja Kisku Zuzanu Čaputová. Avšak do Bratislavy sa sťahovať neplánuje, nakoľko by vraj rada ostala bývať so svojimi dcérami v dome v Pezinku. Súčasný prezident ale taktiež nežije v prezidentskej vile – keď ju uvidíte, veľmi rýchlo pochopíte prečo.

Napriek tomu, že sa na Slavíne nachádza prezidentská vila, ktorá by mala hlave štátu poskytnúť patričný komfort a luxus, ako jediný v nej býval Rudolf Schuster. Po tom, ako v nej vybuchol kotol, tak 15 rokov zíva prázdnotou. Do domu v katastrofálnom stave sa preto nechcelo sťahovať ani ešte stále súčasnému prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

Andrej Kiska
Andrej Kiska s Rudolfom Schusterom

Ako informuje portál Topky.sk, vila rozhodne nepôsobí reprezentatívne a už tobôž nie je vhodná pre vzácne návštevy. ,,Sú tam vlhké steny, vydutá podlaha, deravá strecha, nefunkčné kúrenie. Rezidencia je tiež dispozične veľmi zle riešená, nie je tam žiaden priestor pre prijímanie návštev,” vyjadril sa Kiskov hovorca Roman Krpelan.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Rodený Popradčan by musel do rekonštrukcie domu vraziť extrémne veľa peňazí, preto sa radšej rozhodol pre nájomný byt v paneláku, nakoľko počas svojho pobytu v Bratislave potrebuje priestor len pre seba. Byt vraj patrí ministerstvu zahraničných vecí na Čmelovci a nachádza sa 3 minúty od Prezidentského paláca, pričom jeho mesačná réžia sa údajne pohybuje v približnej sume 1300 eur vrátane upratovania.

Fotky prezidentskej vily a súčasného bytu Andreja Kisku si môžete pozrieť — TU —

Andrej Kiska

Zdroj: Topky.sk | Foto: Facebook/Andrej Kiska, YouTube