Snom mnohých je nikdy nezostarnúť a byť navždy krásny a svieži. Ľudia kvôli tomu používajú rôzne kozmetické produkty alebo dokonca i plastické operácie. Niekedy sa však s nami príroda nepekne pohrá, a tak sa môže stať i podobný prípad ako nedávno v Bangladéši.

V provincii Magura spomínaného štátu sa narodilo dieťa, ktoré už hneď, ako uzrelo svetlo sveta , prilákalo obrovský záujem zdravotného personálu i verejnosti. Tí boli veľmi prekvapení a niet sa čomu čudovať. Bábo totiž vyzerá ako 80-ročný starec. Má dokonca všetky známky staroby vrátane vrások na tvári a šedého zákalu.

progeria-2

Po sérii vyšetrení bolo jasné, že dieťa trpí chorobou zvanou progéria. Jeho najbližších však táto správa nijako neodradila a na prvorodeného syna sú všetci doma pyšní. V dedine, kde sa chlapec narodil, mu ľudia začali dokonca hovoriť zázračné dieťa.

progeria-1

Čo je to progéria?

Progéria je predčasné starnutie pri vývoji zastavenom na detskom stupni. Je to zriedkavé nevyliečiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje chybný gén LMNA. Postihnuté dieťa starne 5 – 10-krát rýchlejšie ako zdravé a zvyčajne sa nedožije viac ako 12 rokov. Choroba sa zatiaľ liečiť nedá a je celkovo slabo prebádaná. Podľa vedeckých výskumov ňou na celom svete trpí 35 chlapcov a dievčat.

Zdroj: metro.co.uk, sk.wikipedia.org | Foto: metro.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukas K
Mladý chalan zaoberajúci sa novinkami blúdiacimi nekonečnými vodami internetu.